اطمینان شاهزاده علی از پیروزی در انتخابات فیفا

0

شاهزاده علی که پیشتر رئیس فدراسیون فوتبال اردن بوده است به عنوان یکی از کاندیدهای اصلی ریاست فیفا در این رقابت حضور دارد. شاهزاده علی پیشتر در انتخاباتی که در آن سپ بلاتر پیروز شد حضور داشت و حتی به همراه بلاتر به دور دوم انتخابات رفت اما نهایتا استعفا داد تا بلاتر رئیس شود. شاهزاده علی می گوید می تواند پیروز این میدان بزرگ شود و فیفا را با اصلاحات جدید وبزرگی مواجه کند.

شاهزاده علی که در نیوزیلند به سر می برد به خبرنگاران گفته است که او تنها کسی است که می تواند این سازمان را نجات دهد و اصلاحات را در آن اجرا کند. انتخابات فیفا ۲۶ فوریه (تقریبا یک ماه دیگر) در زوریخ مقر فیفا برگزار می شود.

شاهزاده علی می گوید:

کاملا مطمئن هستم که پیروز می شوم البته اگر همه چیز مطابق معمول باشد. در تمام دنیا همیشه کسانی هستند که بار را از دوش دیگران برمی داند. مردم از اینکه بخشی از یک سازمان بزرگ به نام فیفا هستند می خواهند افخار کنند فارغ از هرگونه نوع و گونه و نژادی.

رئیس فدراسیون فوتبال نیوزیلند هم که اکنون شاهزاده علی در کشورش حضور دارد از کاندیداتوری این شاهزاده ۴۰ ساله در رقابت با بلاتر حمایت کرده بود و اکنون دوباره حمایت خودش را از این کاندید جوان اعلام کرد.

شاهزاده علی ادامه داد:

فیفا اکنون در وضعیت خطیری قرار دارد و ما نیاز داریم که آن را اصلاح کنیم. ما فقط یک شانس داریم که آن هم در فوریه می رسد و به نظرم واقعا یک سال را از دست داده ایم و نیاز داریم که این سازمان را به مسیر درستش برگردانیم. اعتبار فیفا به شدت تحت تاثیر همه چیز بوده است و یک درخواست عمومی وجود دارد که به مسیر اصلی بازگردیم.

ما افراد زیادی را در سراسر دنیا داریم اما شما به رهبری نیاز دارید که بداند چه کاری باید انجام شود. معتقدم تنها کسی که این مسئله را می داند من هستم.

ما باید به اقدامات درستمان بازگردیم و سازمانی مدرن را ایجاد کنیم که بتواند با زندگی هایی که داریم سازگار شود و از طرف دیگر سرمایه گذاران را دوباره بتوانیم در این مکان احیا کنیم. در پایان (برنامه ای که دارم) فیفا به مانند چتری خواهدبود که سایه اش در تمام دنیای فوتبال خواهدبود و واقعا شرم آور است اگر بگذاریم که این روند ادامه پیدا کند. به همین خاطر است که من کاندیدا شده ام و می خواهم این روند را اصلاح کنم.

رئیس فیفا نیاز دارد که آستین هایش را بالابزند و مستقیما با فدراسیون های ملی در ارتباط باشد. من این را می دانم و انجام خواهم داد. من مال خودم هستم و کاری را انجام می دهم که باید انجام شود و امیدوارم زمانی که پیروز شدم بتوانم تمامی این کارها را انجام دهم و کارها را در مسیری که باید باشد قرار دهم.

 

به نظر شما چرا وقتی هنوز انتخاباتی رخ نداده است، شاهزاده علی این صحبت ها را در مورد قطعی بودن پیروزی اش می کند؟

قرار دادن پاسخ