۱۰ سال با تئو والکات در آرسنال

0

شاید ده سال پیش را اگر به خاطر بیاوریم خیلی نام تئو والکات سر زبان ها نبود و یک جوان ۱۶ ساله که از ساوتهمپتون خریده شده را به خاطر بیاوریم اما اکنون پس از گذشتن ۱۰ سال از آن روزها این بازیکن به یکی از بازیکنان حیاتی آرسن ونگر تبدیل شده است که مصدومیت های او می تواند ضربه های سنگینی را به تیم آرسنال وارد کند.

والکات امروز چهارشنبه دهمین سال حضورش در آرسنال را به همراه هم تیمی هاو مربیان جشن گرفت. او در این سال ها دچار فراز و نشیب های فروانی بوده است و گل های خاطره انگیزی را برای توپچی ها به ثمر رسانده است. اکنون می خواهیم به ده لحظه ماندگار در این ده سال حضور این بازیکن بپردازیم پس با سوت همراه باشید

حضور والکات در آرسنال : ۲۰ ژانویه ۲۰۰۶

والکات بازیکنی جوان بود که در سن ۱۶ سالگی از باشگاه ساوتهمپتون به قیمت ۵ میلیون خریداری شد که نهایتا با اختلافاتی که در این میان ایجاد شد مسئولین آرسنال مجبور شدند برای به خدمت گرفتن این بازیکن ۱۲ میلیون پوند بپردازند. آن زمان سرعت این بازیکن بود که چشم مربیان و مسئولین توپچی ها را به خود جلب کرده بود و آرسن ونگر در آن زمان این بازیکن را بازیکنی با استعداد بسیارزیاد خواند.

اولین گل تئو والکات برای آرسنال : ۲۵ فوریه ۲۰۰۷

والکات اولین گلش را برای آرسنال یکسال پس از حضورش در این باشگاه به ثمر رساند. البته این گل در یک بازی عادی لیگ به ثمر نرسید بلکه این گل در فینال لیگ کاپ انگلیس و مقابل چلسی زده شد. گل والکات باعث شد که توپچی ها در دقیقه ۱۲ به برتری ۱-۰ برسند اما چلسی در ادامه کار توانست ۲ گل بزند و شیرینی این گل والکات را به تلخی بدل کند.

اولین گل لیگ : ۲۳ فوریه ۲۰۰۸

سال ۲۰۰۸ یکی از فصل هایی بود که آرسنال به یک بیمارستان بیشتر شبیه بود تا یک تیم. بسیاری از بازیکنان این تیم مصدوم شده بودند و ونگر مجبور بود از بازیکنان جوان مانند والکات استفاده کند. والکات هم در بازی مقابل بیرمنگام در لیگ برتر به این اعتماد ونگر پاسخ داد و دو گل برای توپچی ها به ثمر رساند که بازی با نتیجه ۲-۲ به تساوی بینجامد.

جراحی شانه : ۱۸ نوامبر ۲۰۰۸

در ادامه مصدومیت های بازیکنان آرسنال در سال ۲۰۰۸، تئو والکات هم که سن زیادی نداشت به دلیل مصدومیت از ناحیه شانه که در تیم ملی انگلستان برایش پیش آمده بود مجبور شد شانه خودش را جراحی کند و تا آوریل ۲۰۰۹ از میادین دور بماند. این اولین مصدومیت او در میان سلسله مصدومیت های وی در سال های آینده بود.

هت تریک : ۲۱ آگوست ۲۰۱۰

والکات اولین هت تریکش را در بازی مقابل بلک پول در لیگ جزیره انجام داد که آن بازی را توپچی ها با نتیجه ۶-۰ پیروز شدند. آرسن ونگر پس از این درخشش والکات گفت:

او تصمیم درستی را برای گل سومش گرفت. وقتی انسان پیش خودش حساب و کتاب می کند می بیند که او نشان داده که دارد پیشرفت می کند.

بازگشت بچه : ۲۶ فوریه ۲۰۱۱

آرسنال در دربی شمال لندن که با تاتنهام داشت ۲ گل از حریف دیرینه اش یعنی تاتنهام عقب بود و در این میان والکات با حضورش نتوانست نیمه اول خوبی را برای ونگر دربیاورد اما در نیمه دوم توانست درعرض ۳ دقیقه دو گل را به ثمر برساند تا استادیوم امارات منفجر شود. آن بازی را توپچی ها با نتیجه ۵-۲ پیروز شدند. پس از این بازی ونگر به رسانه ها گفت:

من برای او نگران شده بودم چون او کنترل توپ ها را از دست می داد و پاس های خوبی نمی داد اما نهایتا توانست به بازی برگردد.

آخرین گل های حساس : ۳۰ اکتبر ۲۰۱۲

در یک بازی عجیب و غریب در اکتبر ۲۰۱۲، آرسنال با هت تریک تئو والکات توانست ۷-۵ ریدینگ را شکست دهد. آنها در لیگ کاپ انگلیس مقابل این تیم سخت کوش قرار گرفته بودند. تیم آنها با اینکه از حریف عقب بود با گلی که والکات در دقیقه ۹۵ بازی زد بازی را توانستند به وقت های اضافی بکشانند و نهایتا بازی را پیروز شوند. ونگر پس از این بازی گفت:

خیلی خوشحالم که او توانست خودش را امشب نشان دهد.

رکوردزنی در زمینه گلزنی : ۴ می ۲۰۱۳

در ثانیه ۲۰ بازی ای که آرسنال مقابل کوئینزپارک رنجرز داشت پاسی از سوی میکل آرتتا بازیکن توپچی ها برای والکات فرستاده شد و این بازیکن توانست تنها در مدت ۲۰ ثانیه گذشته از ابتدای بازی گل پیروزی بخش تیمش را مقابل رنجرز به ثمر برساند و رکوردی را به نام خودش ثبت کند. پیش از او «راب گرین» رکورد سریع ترین گل تاریخ لیگ برتر را در اختیار داشت.

مکافات مصدومیت : ۴ ژانویه ۲۰۱۴

والکات در بازی ای که در FA Cup مقابل تاتنهام داشت از ناحیه زانو دچار مصدومیت شدیدی شد و این مصدومیت به آن معنا بود که این بازیکن تا پایان آن فصل نمی توانست برای توپچی ها به زمین برود و سخت تر اینکه در همان تابستان آن سال جام جهانی برگزار می شد که او از تیم ملی انگلستان جاماند.

زمانی که والکات را از زمین بیرون می بردند هواداران تاتنهام به وی سکه و اشیای دیگر پرتاب می کردند و واکنش والکات جوان خیلی جالب بود؛ او با نشان دادن شماره ۲ به هواداران تاتنهام فهماند که تیمش آرسنال دو گل از تاتنهام پیش است و سپس به رختکن برده شد.

پیروزی و بردن جام : ۳۰ می ۲۰۱۵

از زمانی که والکات از آن مصدومیت سنگین رهایی یافت ونگر کمتر از او در زمین استفاده می کرد تا بتواند زودتر دوران نقاهت را طی کند و کاملا برای حضور در تیم آماده شود و به همین منظور از الیویر ژیرو به جای وی در خط حمله استفاده می کرد. بازی استون ویلا و آرسنال در فینال FA Cup در تاریخ ۳۰ می ۲۰۱۵ در جریان بود. والکات در دقیقه ۴۰ برای آرسنال گلزنی کرد تا تیمش با نتیجه سنگین ۴-۰ بتواند از سد استون ویلا بگذرد و قهرمان FA Cup شود. به دلیل اینکه FA Cup های قبلی را والکات از دست داده بود او بود که جام را در مراسم پایانی بالای سر برد.

 

به نظر شما تئو والکات در آینده می تواند جای بهترین بازیکنان تیم ملی انگلستان را پر کند؟

قرار دادن پاسخ