رونالدو : وقتی ۱۱ سالم بود می دانستم ستاره می شوم

0

کریس رونالدو ستاره باشگاه رئال مادرید می گوید زمانی که ۱۱ سالش بوده و در اسپورتینگ لیسبون بازی می کرده می دانسته که بالاخره روزی یکی از بهترین بازیکنان دنیا می شود؛ او لحظاتی را به خاطر می آورد که در اولین تمرین تیم اسپورتینگ لیسبون شرکت کرده بود و این رویا را در ذهنش می پروراند.

رونالدوی ۳۰ ساله تاکنون سه توپ طلا را کسب کرده است و ۴ کفش طلا را به دست آورده. به همراه تیم هایی که تاکنون برایشان بازی کرده توانسته دو بار قهرمان لیگ قهرمانان، سه بار قهرمان لیگ جزیره، دو بار قهرمان کوپا دل ری و یک بار قهرمان لالیگا و یک بار قهرمان FA Cup شود. رونالدو تاکنون در سه باشگاه اسپورتینگ لیسبون، منچستریونایتد و مادرید بازی کرده است.

رونالدو در مصاحبه ای به خاطراتش در سال ۱۹۹۷ اشاره می کند جایی که در پایتخت پرتغال، هم تیمی ها و مربیانش زمانی که او تنها یک نوجوان بود در حیرت استعدادهای فوتبال وی بوده اند:

یازده سالم بود. یادم می آید که در مادیرا (زادگاه رونالدو) بودم که اسپورتینگ لیسبون به سراغم آمد و گفت گوش کن! ما می خواهیم که تو بهتر از این باشی پس باید به لیسبون بیایی تا از تو تست بگیریم.

و اولین تمرینم را هم به خاطرم می آورم که مهارت هایم را نشان می دادم و بازیکنان به من خیره شده بودند و می گفتند : اوه! می تونی دوباره این کار را انجام دهی؟ حتی مربیان هم این را می گفتند! تا اینکه توانستم یک گل بزنم.

پس از تمرین آن روز، یک سری حرکات فریبکارانه فوتبالی انجام دادم. زمانی که این کارها را می کردم دیگر برایم آسان شده بود اما برای آدم های دیگری که آنجا بودند قدری پیچیده به نظر می رسید. مردم وقتی مرا می دیدند خیلی شگفت زده می شدند. دوران خوبی بود و به آن دوران افتخار می کنم چون مردم مهارت هایم را می ستودند.

قرار دادن پاسخ