پیرلو : سطح MLS بالاتر از چیزی است که فکر می کردم

0

آندره پیرلو ستاره پیشین باشگاه یوونتوس و تیم ملی ایتالیا که در تابستان سال گذشته میلادی به تیم نیویورک سیتی پیوست؛ پس از یک سال از اقامت در این لیگ می گوید که سطح این لیگ بالاتر از چیزی است که فکرش را می کرده است.

کاکا ستاره پیشین تیم ملی برزیل و رئال مادرید هم می گوید که لیگ امریکا به زودی به لیگ های بزرگ دنیا خواهدپیوست.

از ماه جولای تاکنون که پیرلو به این تیم ملحق شده است در ۱۳ بازی ای که برای نیویورکی ها داشته تنها ۲ پاس گل داده و نتوانسته هیچ گلی را به ثمر برساند. نیویورک سیتی هم نتوانست در مرحله پلی آف مسابقات لیگ امریکا موفق باشد و خودش را به قهرمانی نزدیک کند اما پیرلو می گوید که تمرینات خوبی داشته است و می تواند در این فصل جدید از ابتدا برای یانکی ها آماده رفتن به زمین باشد:

من فقط چندماهی است که اینجا هستم ولی از اتفاقاتی که مرا به اینجا کشاند بسیارخوشحالم.

سطح اینجا بالاتر از چیزی است که فکرش را می کردم و خیلی خوشحالم که اینجا هستم اما امیدوارم که در این فصل جدید بهتر شویم و بتوانیم به پیش برویم.

پیرلو می گوید شاید لیگ MLS از جهت سطح تکنیکی دارای مشکلاتی باشد اما با سرعتی که بازی های این لیگ دارد می تواند این مشکل را جبران کند:

اینجا فوتبال زیبایی در جریان است. خیلی سریع است؛ شاید خیلی تکنیکی نباشد اما با آمدن مربیان اروپایی به اینجا می توانند این مسئله را هم رفع کنند.

اخیرا پاتریک ویرا ستاره پیشین باشگاه آرسنال مربیگری نیویورک سیتی را پذیرفته است. پیرلو ادامه می دهد:

و البته من روحیه و عشق هواداران را می ستایم و واقعیت این است که آنها به این ورزش عشق می ورزند و آمدن به استادیوم ها را دوست دارند. چه ببازند و چه ببرند راضی و خوشحال هستند و اهمیت زیادی به این ورزش می دهند.

باشگاه نیویورک سیتی از مجموعه باشگاه هایی است که «گروه فوتبال سیتی» در اختیار دارد. این گروه همچنین باشگاه منچسترسیتی در لیگ جزیره را اداره می کند و اکنون پیرلو به دنبال این است که خودش را به مسئولین این گروه اثبات کند نه اینکه صرفا آخرین سال های فوتبالش را در MLS باشد:

باید بگویم که برای گردش به نیویورک نیامده ام. به نیویورک آمدم چون اینجا پروژه ای در جریان بود و چون کمپانی (گروه سیتی) می خواستند این تیم را رشد بدهند و برنامه های بسیارمهمی برای این تیم داشتند. این چیزی بود که من را تهییج کرد تا به این باشگاه بپیوندم.

 

به نظر شما آیا لیگ MLS این استعداد را دارد که بتواند در سال های آینده به عنوان لیگی مهم در دنیا مطرح شود؟

قرار دادن پاسخ