ژاوی : مسی ، نیمار ، سوارز بهترین های تاریخ!

0

ژاوی هرناندز که اخیرا شاهد باخت ایران مقابل تیم ملی قطر در مقدماتی مسابقات المپیک ریو در کشور قطر بود درمورد مثلث آتشین مسی، سوارز و نیمار گفته که این سه بازیکن بهترین های تاریخ فوتبال محسوب می شوند.

این سه بازیکن که هرسه از امریکای جنوبی هستند فصل گذشته را با سه گانه کوپا دل ری، لیگ قهرمانان و لالیگا به پایان بردند و در اواخر سال ۲۰۱۵ هم توانستند جام باشگاه های جهان را بالای سر ببرند.

مسی و نیمار هم از سوی دیگر نامشان در فهرست بهترین بازیکنان دنیا قرار داشت و مسی توانست توپ طلا را برای پنجمین بار در زندگی اش را کسب کند. سوارز نیز با هت تریکی که این هفته مقابل اتلتیک بیلبائو انجام داد به یک بازیکن حیاتی برای کاتالان ها تبدیل شده است؛ در بازی این هفته اتلتیک بیلبائو و بارسلونا؛ کاتالان ها توانستند با نتیجه ۶-۰ این بازی را ببرند. هت تریک سوارز باعث شد که این بازیکن با ۱۸ گل در صدر جدول گلزنان لالیگا قرار بگیرد.

ژاوی اما در مصاحبه ای که با روزنامه مارکا در روز دوشنبه داشت عملکرد این سه بازیکن را ستود و لوئیس انریکه را یکی از بهترین مربی ها خطاب کرد:

لوئیس انریکه بارسلونا را متحول کند. او خیلی جدی و حرفه ای است.

اکنون بارسلونا بازیکنانی را در اختیار دارد که می تواند به دوشکل بازی کند. اول زمانی که توپ را در اختیار دارند می توانند با مالکیت توپ بازی را ادامه دهند و دوم اینکه آنها می توانند حمله کنند که این شکلی است که آنها به طور کامل و عالی اجرا می کنند.

نیمار، لوئیس سوارز و مسی فوق العاده هستند. ما نیاز به آمادگی زیادی پیش از بازی نداریم چون این سه بازیکن همیشه می توانند خلاقیت زیادی را در خط حمله به کار بگیرند.

البته خط های قدرتمندی هم پشت سر آنها هتسند: بوسکتس، پیکه، آلبا، راکیتیچ، آلوز و… آنها یک تیم خارق العاده هستند.

ما بهترین خط حمله را در دنیا داریم و به نظرم بهترین خط حمله تاریخ فوتبال را در اختیار داریم.

الان به راحتی می شود از بایرن مونیخ گرفته تا رئال مادرید، دید که امروز بارسلوناست که بهترین خط حمله را دارد.

با اینکه بازیکنان بارسا تلاش زیادی را انجام می دهند اما این تیم دیگو سیمئونه یعنی اتلتیکومادرید است که در صدر جدول لالیگا قرار دارد. ژاوی درمورد اتلتیکو هم می گوید:

سیمئونه آن را تیم را متحول کرده است و با بازیکنان بیشتری که به خدمت گرفته، بسیاری از مشکلات را رفع کرده است.

کوکه، آوردن گریزمان و در عقب زمین «اوبلاک»، خوان فران، دیگو گودین و… آنها یک تیم دوست داشتنی هستند و سیمئونه بهتر از هرسالی در این تیم موفق بوده است.

ژاوی همچنین درمورد زیدان که اخیرا به سمت سرمربی رئال مادرید منصوب شده و در دو بازی ۱۰ گل تیمش به حریفان زده است می گوید:

من او را به خوبی می شناسم و مطمئن هستم می تواند خوب کار کند.

او با سابقه ای که در فوتبال دنیا و رئال مادرید دارد می تواند همیشه گزینه ای برای قهرمانی در لالیگا محسوب شود.

 

به نظر شما آیا این تعبیر ژاوی درمورد اینکه این سه بازیکن بهترین های تاریخ فوتبال هستند درست است؟

قرار دادن پاسخ