وین رونی رکورد باشگاه را هم شکست

0

وین رونی کاپیتان منچستریونایتد در بازی امشب مقابل لیورپول که در آنفیلد برگزار می شد توانست با تک گلی که به لیورپول زد رکورد بیشترین گل زده در لیگ برتر را بشکند. او پیشتر در تیم ملی انگلستان توانسته بود رکورد بابی چارلتون را در گلزنی بشکند. با این گل، وین رونی توانست رکوردی که پیشتر در دستان تیری هانری بازیکن آرسنال بود را بشکند.

هانری در ۲۵۸ بازی ای که برای توپچی ها به زمین رفته بود ۱۷۵ گل به ثمر رسانده بود که وین رونی با دوگلی که در بازی با نیوکاسل زده بود با این رکورد مساوی شد و امشب توانست این رکورد را به نام خودش ثبت کند.

وین رونی پیش از اینکه توسط الکس فرگوسن کشف شود در اورتون بازی می کرد و در آن تیم هم ۱۵ گل به ثمر رسانده بود. او در سال ۲۰۰۴ با مبلغ ۲۷ میلیون پوند به شیاطین سرخ پیوست. اکنون وین رونی در ماه ژانویه تا به اینجای کار توانسته ۵ گل به ثمر برساند. او به طور کلی برای اولدترافورد ۲۴۳ گل به ثمر رسانده که البته در رکوردی که در دستان تیری هانری بود تنها گل هایی که در لیگ جزیره زده شده است محسوب می شود.

رونی پس از رکوردشکنی به شبکه اسکای اسپورت گفت:

نمی دانستم(که رکورد را شکسته ام)! واقعا خیلی خوب است که انسان رکوردهایی را در اختیار داشته باشد اما گلزنی در آنفیلد چیزی بود که مدت ها به دنبالش بودم و امروز با قدری خودخواهی توانستم این یک گل را بزنم.

اکنون پس از وین رونی و تیری هانری رکوردداران بیشترین گل زده در لیگ برتر انگلستان به ترتیب زیر است:

۳. آلن شیرر – نیوکاسل – ۱۴۸ گل

۴. فرانک لمپارد – چلسی – ۱۴۷ گل

۵. روبی فولر – لیورپول – ۱۲۸ گل

۶. استیون جرارد – لیورپول – ۱۲۰ گل

۷. مایکل اوون – لیورپول – ۱۱۸ گل

۸. آلن شیرر – بلکبرن – ۱۱۲ گل

شیرر با دو تیم مختلف توانسته است چنین رکوردهایی را به خودش اختصاص دهد. این رکوردها تنها زمانی است که فرد در یک تیم خاص توانسته باشد گل ها را به ثمر برساند و اگر مثلا بازیکنی ۲۰۰ گل زده باشد اما این ۲۰۰ گل را در تیم های مختلف به ثمر رسانده باشد در این رکوردها محسوب نمی شود.

پیش از اینکه وین رونی بتواند به این رکورد برسد هم تیمی های پیشین خودش یعنی رایان گیگز را با ۱۰۹ گل، پل اسکولز را با ۱۰۷ گل پشت سرگذاشته بود.

وین رونی در ادامه با مصاحبه ای که با شبکه بی بی سی داشت گفت:

واقعا حس خاصی دارم. خیلی خوب است که به رقیب هایت گل بزنی خصوصا لیورپول که این گل من نتیجه خوبی را رقم زد. از نظر شخص خودم بهتر از این نمی شد.

درمورد گلی که زدم باید بگویم که می دانستم سیمون مینیوله دروازه بان بسیارخوبی است و آنجا هم بازیکنان زیادی برای دفع توپ بودند به همین خاطر تمام تلاشم را کردم که به توپ برسم و گل بزنم. ممنونم که توپ به دروازه رفت و بازی را بردیم.

البته عملکرد امروز اصلا مهم نیست و نتیجه برایمان اهمیت زیادی داشت.

 

به نظر شما وین رونی می تواند رکوردهایی دیگری را به گنجینه رکوردشکنی هایش اضافه کند؟ آیا رکوردشکنی در لیگ جزیره می تواند انگیزه ای برای رونالدو ایجاد کند که دوباره به یونایتد بازگردد؟

قرار دادن پاسخ