شاگردی تیری هانری در محضر آرسن ونگر

0

تیری هانری می گوید مربیگری را در محضر آرسن ونگر سرمربی کنونی آرسنال که روزگاری سرمربی خود هانری هم بوده دارد یاد می گیرد. هانری همچنین گفت که به ونگر در تمرینات این تیم کمک می کند.

هانری اکنون بهترین گلزن تاریخ باشگاه آرسنال محسوب می شود و اکنون به دنبال کسب مدارک لازم برای مربیگری است و به همین خاطر در محضر آرسن ونگر شاگردی می کند.

او می گوید که شرایطی که اکنون در آن قراردارد یکی از بهترین شرایطی است که می توانسته برایش پیش آید یعنی یادگرفتن از یکی از بهترین و باتجربه ترین مربیان لیگ جزیره. او همچنین با ونگر در طول روز درمورد بسیاری از مسائل مربیگری صحبت می کند. هانری به مجله آرسنال گفت:

ما درمورد چگونگی تمرین دادن بازیکنان نوجوان صحبت می کنیم و اینکه با بازیکنان اصلی این تمرینات کاملا متفاوت است. ما درمورد مربی شدن من هم صحبت می کنیم؛ درمورد بازیکنانی که در آکادمی داریم تبادل نظر می کنیم. من از او سوال خواهم کرد که چگونه می توانیم شرایط یک تیم را باثبات نگه داریم.( چنانکه ونگر حدود ۲۰ سال این کار را کرده است).

تیری هانری در طول دورانی که برای توپچی ها بازی کرده ۳۳۷ بار به زمین رفته که رکورد ۲۲۸ گل را در این مدت به ثبت رسانده است. او با آرسنال دو مقام قهرمانی لیگ برتر و سه مقام قهرمانی FA Cup را در ۸ سال حضورش در این تیم کسب کرده است. همین حضور و عملکرد وی در تیم بود که باعث شده اکنون مجسمه وی دم در استادیوم امارات قرار بگیرد اما با این حال هانری می گوید که چیزهایی زیادی مانده که بتواند از ونگر فرانسوی تبار یاد بگیرد:

من اکنون می دانم که به چه تیم هایی باید چراغ سبز نشان دهم و مسلما همین مسئله باعث می شود که یک تیم را بپذیرید و بقیه را حذف کنید؛ مثلا فلسفه مربیگری شما با چند تیم خاص هماهنگ می شود لذا باید تیم های دیگر را کنار بگذارید درغیر این صورت با باخت هایی که متوجه شما می شود حمایت هواداران را از دست می دهید و خبرنگاران و بازیکنان علیه شما صحبت می کنند.

اینها چیزهایی است که اکنون دارم یاد می گیرم. اینکه چگونه باید قدرتمند بمانم؛ اینکه چگونه با وجود مشکلات در راه مستقیم قدم بردارم.

 

به نظر شما آیا تیری هانری سرنوشتی مانند زیدان پیدا می کند و می تواند به مربیگری تیم های بزرگ دنیا برسد؟

قرار دادن پاسخ