نیم خیز : پیش بازی منچستریونایتد – لیورپول

0

یکشنبه ساعت ۱۷:۳۵ به وقت تهران بازی مهمی میان لیورپول و منچستریونایتد در لیگ جزیره انجام می شود که برای هردو تیم از اهمیت خاصی برخوردار است اما پیش از اینکه بخواهیم بازی را در این ساعت مشاهده کنیم باید به ۵ پرسش در مورد این بازی پاسخ دهیم؛ با سوت همراه باشید تا این ۵ پرسش و پاسخ هایش را با شما به اشتراک بگذاریم.

  • کدام منچستریونایتد به این بازی می آید؟

بازی های منچستریونایتد در این روزها به شدت کسل کننده و خسته کننده شده است و روشی که لوئیس فن خال در این بازی ها پیش گرفته است باعث می شود که هواداران روز به روز کمتر به تماشای این بازی ترغیب شوند درحالی که ماه های آتی از مهم ترین ماه ها برای کسب امتیاز در لیگ جزیره می باشد.

البته با این حال، در بازی های اخیری که یونایتد نشان داده است مانند ۳-۳ مقابل نیوکاسل به نظر می رسد که مسئولین تیم بالاخره تصمیم گرفته اند انرژی ای را به تیم تزریق کنند و به سمت گلزنی بروند.

از طرف دیگر، بازی کسل کننده و تدافعی فن خال هم آرام آرام درحال محوشدن است و بازیکنان اختیار بیشتری برای دویدن در زمین پیدا می کنند و بازی به بازی بهتر می شوند؛ شاید برحسب همین واقعیت ها بتوانیم بگوییم که شاهد سورپرایز در بازی یکشنبه خواهیم بود. لیورپول یورگن کلوپ هم یکی از تیم هایی است که در مالکیت توپ به خوبی عمل می کند و باید دید که کدام مربی می تواند پیروز میدان باشد.

  • آیا رونی هم بازی می کند؟

بسیاری از رسانه ها منتشر کرده بودند که وین رونی پس از بازی با نیوکاسل بیمار شده است و این مسئله واقعا برای لوئیس فن خال آزاردهنده است. بازی با نیوکاسل یکی از بهترین بازی های وین رونی در این فصل بود که در آن ۲ گل هم به ثمر رساند و بسیاری از هواداران را به یاد رونی سال های گذشته انداخت.البته در این بازی بازهم شک و شبهه هایی درمورد عملکرد رونی وجود داشت اما دوگل می تواند منتقدین را تا مدتی خاموش نگه دارد.

اینکه رونی بتواند این روند را ادامه دهد و به قول کارشناسان بتواند به فوتبال برگردد بستگی به این دارد که «بازگشت» را چگونه معنی کنیم. مسلما او دیگر نمی تواند مانند جوانی اش جنگندگی زیادی داشته باشد اما می تواند به شرایط خوبی بازگردد که بهترین گلزن تیمش باشد.البته فن خال نشان داده که هیچ وقت نسبت به هیچ بازیکنی احساسی ندارد و اگر کیفیت بازی یک بازیکن ضعیف باشد او را بیرون خواهدگذاشت اما باید نشست و دید که وین رونی آیا می تواند درخشش خودش در بازی با نیوکاسل را تکرار کند یا خیر؟

  • چه کسی برای لیورپول در خط حمله بازی می کند؟

در روزهای اخیر که برنامه های لیگ جزیره و بازی های جام حذفی و لیگ اروپا در هم پیچیده شده بود بسیاری از بازیکنان یورگن کلوپ در آنفیلد مصدوم شده اند و کلوپ با این حساب با یک چالش اساسی روبروست و دستش خیلی برای چیدن ترکیب باز نیست.

البته با این حال، کلوپ ظاهرا علاقه ای ندارد که به خاطر نبود بازیکنانش دستی به سیستم بازی بزند که این مسئله در بازی با آرسنال هم نشان داد.

با نبود دنی استوریج و بازیکنان مهاجم دیگر این تیم، کریستین بنتکه در این روزها که آنچنان هم یورگن کلوپ به وی چراغ سبز نشان نمی داد از گزینه های اصلی حمله لیورپول محسوب می شود. فرمینو هم در بازی مقابل آرسنال درخشش خوبی از خودش نشان داد و می تواند اعتماد کلوپ را به خودش جلب کند.

دفاع یونایتد هم در برابر نیوکاسل ضعیف نشان داد و همین باعث می شود که یورگن کلوپ اندکی به این بازی امیدوار باشد و بتواند از دو بازیکن خط حمله یعنی فرمینو و بنتکه استفاده نهایی را ببرد.

بنتکه در بازی هایی که از کلوپ دیده ایم معمولا در جناحین دیده می شده اما با وجود اینکه دالی بلیند شکننده نشان داده است کلوپ احتمالا از بنتکه در مرکز خط حمله استفاده می کند و می توانیم در صورت وجود ضعف های دفاعی در منچستر، شاهد درخشش این بازیکن سیاه پوست باشیم. نکته بعدی اینکه در سه بازی اخیری که بنتکه مقابل یونایتد داشته است در هرسه تای آنها گلزنی کرده است (دو بار با استون ویلا و یک بار با لیورپول).

  • آیا هوشمندی قرمزها بازهم جواب می دهد؟

تا زمانی که لیورپول در ماه اکتبر برندن راجرز را اخراج نکرد و یورگن کلوپ را به جای وی به مرسی ساید نیاورد، نشانه ای از هوشمندی در تیم لیورپول دیده نمی شد اما با ورود کلوپ و بردی که آنها مقابل خوزه مورینیو کسب کردند نشان دادند که هوشمندی خوبی از سوی کلوپ به آنها تزریق شده است تا خطاهایشان را کاهش دهند و از خطاهای حریف نهایت استفاده را ببرند.

آنها حتی در بازی «روز بوکس» هم مقابل لسترسیتی که آن روزها صدرنشین بلامنازع لیگ بود پیروز شدند و سپس مقابل آرسنال که بازهم صدرنشین بود به تساوی رسیدند و این بازی ها مقابل بزرگان این فصل نشان می دهد که این تیم با اینکه بازیکنان زیادی را به خاطر مصدومیت از دست داده اما مربی باهوشی مانند یورگن کلوپ رهبری آن را به عهده دارد.

با این حال، باخت های یورگن کلوپ مقابل تیم های کریستال پالاس، وستهام، واتفورد و نیوکاسل رقم خورده است که تیم های چندان قدرتمندی نیستند و حتی هواداران از اینکه به این تیم ها باخته اند ناراضی و متعجب هستند.

آیا یورگن کلوپ فقط بردن بزرگان را بلد است؟ اگر این طور است لیورپول می تواند مقابل شیاطین سرخ پیروز باشد؟

  • آیا مارون فلینی بازی می کند؟

این روزها فلینی بازیکن پرطرفداری در اولدترافورد نیست. او بازیکنی نیست که در تاکتیک هایش ظرافت خاصی داشته باشد اما با این حال یکی از بازیکنانی است که فن خال می تواند او را برای این بازی انتخاب کند و نبض بازی را به دست بگیرد. در این بازی، فلینی به احتمال زیاد به کار گرفته می شود تا بتواند تخریب مدنظر فن خال را در دفاع قرمزها انجام دهد.

در مقابل نیوکاسل، فلینی در پستی تدافعی تر به همراه اشنایدرلین قرار داشت و هررا جلوتر از آنها بازی میک رد که باعث شد سه گل بزنند و البته سه گل هم بخورند. اما در آنفیلد به احتمال زیاد فلینی در پستی تهاجمی تر بازی خواهدکرد.

با این حال، لیورپول در خط دفاع ضعف های زیادی را هم از خودش نشان داده است و بازیکنانش آنچنان که باید آماده نیستند و همین مسئله ادامه کار قرمزها را در نظر هواداران با اما و اگرهای فراوانی روبرو کرده است. مثلا گل دومی که از آرسنال دریافت کردند روی اشتباه آشکار مینیوله به ثمر رسید.

درهرحال باید منتظر بازی نشست و دید که آیا این بازی می تواند برنده ای داشته باشد یا مانند بازی های پیشین فن خال کسل کننده خواهد بود. نظر شما چیست؟

قرار دادن پاسخ