مقایسه فرگوسن با جان لنون توسط یورگن کلوپ

0

یورگن کلوپ سرمربی قرمزها می گوید سرالکس فرگوسن سرمربی پیشین شیاطین سرخ «جان لنون فوتبال» است. این سخنان پیش از بازی روز یکشنبه دو تیم مطرح شده است.

فرگوسن که در طول دوران مربیگری اش همیشه به دنبال شکست لیورپول بوده است و مدتی است از شیاطین سرخ جدا شده، این بار سوژه کلوپ قرار گرفته و از مقایسه ای که یورگن درمورد او کرده شگفت زده شده است.

فرگوسن پیش از اینکه از یونایتد برود این تیم را به بیستمین قهرمانی اش در لیگ جزیره رساند . در این دوران ۱۸ بار لیورپول را شکست داد که می تواند یک آمار بسیارخوب برای فرگوسن در دوران مربیگری اش محسوب شود.

کلوپ، فرگوسن را با جان لنون موزیسین سال های دور انگلستان مقایسه کرده است که اهل لیورپول هم بوده است. شاید مقایسه فرگوسن اسکاتلندی با مردی اهل لیورپول بوده که باعث تعجب بسیاری از هواداران فوتبال شده است. جام لنون یکی از بزرگترین موسیقیدان های تاریخ انگلستان محسوب می شود که گروه او یکی از بهترین های تاریخ لقب گرفته است.

کلوپ روزجمعه به رسانه ها گفته بود:

شاید بتوان گفت که سرالکس فرگوسن بهترین مربی تاریخ است. من لحظات خوشی را با سرالکس تجربه کرده ام و همیشه برایم افتخار بوده که با او هم کلام شوم.

فرگوسن استاد مسلم بازی ها و جنگ روانی با مربیان حریف بود که همین مسئله، کلوپ را عاشق این مربی کرده است اما کلوپ درمورد سرمربی جدید شیاطین سرخ یعنی لوئیس فن خال می گوید:

من لوئیس را زیاد نمی شناسم اما می دانم که بازی های مهمی داریم و هردو تیم باید موفق باشیم.

ما تفاوت های شخصیتی زیادی با هم داریم مثلا او باتجربه تر از من است اما از طرف دیگر شاید من احساسی تر از او باشم که البته همیشه این مسئله خوب نیست.

 

به نظر شما چرا کلوپ، فرگوسن را به یک موسیقیدان تشبیه کرده است؟ آیا این به خاطر قدرت رهبری فرگوسن است؟!

قرار دادن پاسخ