رئال مادرید : باشگاه های دیگر هم محروم می شوند

0

مدیر روابط عمومی باشگاه رئال مادرید اعلام کرد که انتظار دارد در روزهای آتی بسیاری دیگر از تیم های اروپایی به دلیل نقل و انتقالات بازیکنان جوان محروم شوند. او گفت که به احتمال زیاد بسیاری از باشگاه های لیگ جزیره هم به این سرنوشت دچار خواهندشد. اتلتیکو مادرید و رئال مادرید دیروز در اعلامیه ای از سوی فیفا به دلیل به خدمت گرفتن بازیکنان جوان و زیر سن قانونی در تیم هایشان دو پنجره آتی نقل و انتقالات را از دست می دهند. پیشتر بارسلونا در سال ۲۰۱۴ به این سرنوشت دچار شده بود.

البته با این حال، اتلتیکو و رئال در تلاش هستند که به این رأی اعتراض کنند و به دلیل اینکه کمیته های فیفا در این روزها هیچ اعتراضی را به خوبی پاسخ نمی دهند این دو باشگاه تصمیم گرفته اند که کار را به دادگاه بین المللی ورزش بکشانند.

خوزه آنخل سانچز مدیرروابط عمومی باشگاه رئال مادرید این اقدام فیفا را عجیب خواند و اسنادی که زین الدین زیدان برای تبرئه تیم لازم بود را ارائه داد.

فلورنتینو پرز رئیس این باشگاه پیشتر گفته بود که انتظار دارد بسیاری از تیم های دیگر دنیا هم به این محرومیت دچار شوند. آنخل سانچز می گوید:

موارد زیادی مانند باشگاه ما در اروپا وجود دارد. بارسلونا اولین موردی بود که همه ما شنیده بودیم اما واقعیت این است که باشگاه های زیادی به این مسئله مبتلا هستند.

تابحال تنها باشگاه های اسپانیایی به این محرومیت ها دچار شده اند؛ گزارش ها می گوید که والنسیا، ویارئال و سویا هم این تخلفات را داشته اند. آنخل سانچز می گوید منتظر است که فیفا باشگاه های زیادی که در کشورهای دیگر مانند فرانسه و انگلستان وجود دارد را محروم کند:

درمورد باشگاه های فرانسوی خیلی اطلاعاتی ندارم اما درمورد باشگاه های انگلیسی اندکی می دانم که آنها هم این تخلف را چندی پیش انجام داده اند و در سال های پیش رو این مسئله بیشتر هم خواهدشد.

قانون فیفا به این شکل است که در سه شرایط تیم ها می توانندبازیکن زیر ۱۸ سال جذب کنند:

اول اینکه والدین این نوجوانان به دلیلی که به فوتبال معلوم نیست به این کشورها سفر کرده باشند.

دوم اینکه این بازیکن در محدوده اتحادیه اروپا سفر کرده باشند و سن شان میان ۱۶ الی ۱۸ سال باشد.

سوم اینکه منزل این بازیکنان کمتر از ۵۰ کیلومتر با مرز کشورها فاصله داشته باشد.

غیر از این سه مورد تمامی مواردی که باعث به خدمت گرفتن بازیکنان نوجوان شود ممنوع بوده و تیم هایی که این تخلف را انجام دهند با توبیخ و جریمه و محرومیت مواجه خواهندشد.

بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا در این رابطه پیشتر گفته بود که پرونده را به حقوق بشر سازمان ملل می کشاند!

 

به نظر شما چرا این محدودیت ها برای به خدمت گرفتن بازیکنان نوجوان وضع شده است؟!

قرار دادن پاسخ