از جریمه کویت تا خوابیدن گزارشگر سر بازی بارسلونا !

0

امشب با یکی دیگر از مجموعه مطالب «عه؟!» همراه سوت باشید.

جریمه کویت به دلیل دخالت دولت در کارهای فدراسیون!

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) پیشتر اعلام کرده بود که اگر دولت ها در فدراسیون فوتبالشان دخالت کنند با جریمه مواجه می شوند. این بار فدراسیون فوتبال کویت به دلیل دخالت های دولت این کشور در ماه اکتبر با جریمه و محرومیت مواجه شد.

آنها قرار بود که در نوامبر سال گذشته (حدود دو ماه پیش) با میانمار در گروه G رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا و جام جهانی مصاف داشته باشند اما محرومیت فیفا باعث شد که کویتی ها به این بازی نرسند و بازی هم به سود میانمار تمام شود.

کویت اکنون در گروه خودش با ۱۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد. لبنان و کویت که هم امتیاز هم هستند با اختلاف ۸ امتیازی از کره جنوبی در این گروه قرار دارند.

اکتبر گذشته کمیته بین المللی المپیک تصمیم گرفت که نگذارد این کشور کوچک خلیج فارس در رقابت های المپیک شرکت کند. پنج سال گذشته هم همین تصمیم درمورد کویت گرفته شده بود چراکه دولت این کشور در کارهای فدراسیون دخالت می کند.

البته مقامات کویتی به دنبال اعتراض و شکایت درمورد این حکم هستند. با این حال، گفته می شود که کویت المپیک را از دست می دهد و به ۱ میلیون فرانک جریمه محکوم می شود.

محرومیت گزارشگر فوتبال به خاطر خواب در بازی بارسلونا – بایرلورکوزن!

یکی از گزارشگرهای کشور روسیه که در ماه دسامبر بازی بارسلونا و بایرلوکوزن را گزارش می کرد به دلیل اینکه در طول نیمه اول این مسابقه خوابیده بود محروم شد.

این گزارشگر که «واسیلی اوتکین» نام داشت یکی از بزرگان گزارش فوتبالی در تلویزیون روسیه به شمار می رفت که به صورت اتفاقی در نیمه اول بازی لورکوزن و بارسلونا خوابش می برد. این بازی در لیگ قهرمانان انجام می شد.

درهرحال، تلویزیون روسیه تصمیم گرفت که این گزارشگر را محروم کند. مسئولین تلویزیون روسیه می گویند که این گزارشگر از بیماری بدخوابی رنج می برد؛ اما اوتکین می گوید:

می دانم که این محرومیت به خاطر گزارش بازی میان بارسا و بایر است ولی درهرحال هیچ صحبتی در مورد این بازی ندارم.

من می توانم در مورد اتفاقی که درمورد این بازی رخ داد توضیحاتی ارائه کنم. سالهاست که از بدخوابی رنج می برم. این اتفاقی بود که در پایان نیمه اول برایم رخ داد و خوابم برد درحالی که در خواب هم صحبت می کردم!

به راحتی می شود صحبت های اوتکین را پذیرفت چراکه او در نیمه دوم هیچ مشکلی برای گزارش کردن نداشت!

 

به نظر شما عدم جذابیت بازی لورکوزن و بارسلونا باعث خواب این گزارشگر شده است؟!

قرار دادن پاسخ