ستایش ونگر توسط یورگن کلوپ

0

یورگن کلوپ سرمربی لیورپول پیش از بازی ای که آنها در روز چهارشنبه مقابل آرسنال دارند از آرسن ونگر تعریف و تمجید کرد و گفت که محبوبیت ونگر نزد او روز به روز بیشتر می شود.

مبارزه این دو مربی سرشناس فردا چهارشنبه در آنفیلد در ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه به وقت تهران خواهدبود. آرسنال اکنون با بردهایی که در هفته های گذشته کسب کرده در لوای یک قهرمان به میدان می رود.

اما از سوی دیگر، قرمزها نتایج درهمی گرفته اند؛ گاه برده اند و گاه باخته اند و گاه مساوی کرده اند اما مهم ترین نکته مصدوم های زیادی است که آنها در این مدت برجای گذاشته اند که می تواند تیم کلوپ را تحت تاثیر قرار دهد. از طرف دیگر کلوپ به این برنامه فشرده لیگ برتر عادت ندارد و این درحالی است که تیم های بوندس لیگا در نیم فصل خودشان در حال استراحت و تمرین هستند.

کلوپ می گوید:

احترامی که برای ونگر قائلم روز به روز بیشتر می شود. خیلی سخت است تیمی را اداره کنی که بازیکنانش در تیم های ملی هم بازی می کنند. من همیشه به او احترام می گذاشتم اما اکنون از زمانی که به اینجا آمده ام احترامم مقداری به وی بیشتر شده است.

واقعا کار خارق العاده ای است که او در این ۱۹ سال آنجا انجام داده است. او مربی ای در بالاترین سطح دنیاست و مسلما یکی از بهترین های دنیاست.

مربیگری یک تیم آن هم به این مدت طولانی خیلی کم در دنیا رخ می دهد اما او توانسته است. می توانم بگویم که فوتبال او به شکلی دیوانه وار در مسیر درست قرار دارد.

البته ونگر و کلوپ آنچنان هم با هم غریبه نیستند. آنها ۶ بار در لیگ قهرمانان رو در روی همدیگر قرار گرفته اند. اکنون کلوپ به ستایشش درمورد ونگر ادامه می دهد و می گوید:

ما نتایج مختلفی را کسب کرده ایم.گاهی در خانه حریفان برده ایم و در خانه خودمان باخته ایم و در خانه حریف و خودمان تساوی گرفته ایم اما همه آنها یک نقطه مشترک دارند: ما قطعا یک تیم خوب هستیم.

اما آنها آمده اند که ببرند. مسلما کار آسانی نخواهیم داشت ولی بردن امکان پذیر است و به نظرم بهتر است که درمورد برخوردها و تجربه هایی که مقابل آرسن ونگر داشته ام زیاد صحبت نکنیم.

بازیکنانی که داریم تجربه بازی مقابل آرسنال را دارند. من هم تجربه هایی در مقابل آرسنال دارم اما به نظرم باید یک برنامه جدید و واقعی برای مبارزه با این تیم داشته باشیم.

 

به نظر شما کدام تیم پیروز میدان خواهدبود؟ آرسنال یا لیورپول؟ به نظر شما آیا واقعا ونگر در آرسنال موفق بوده است؟

قرار دادن پاسخ