عذرخواهی گواردیولا از مربیان لیگ انگلستان

0

پپ گواردیولا این روزها به خاطر متزلزل کردن جایگاه مربیان لیگ برتر انگلستان از سوی برخی هواداران و کارشناسان متهم شده است. در این فصل با اخراج چندین مربی در لیگ برتر از جمله خوزه مورینیو و برندن راجرز، جایگاه بسیاری از مربیان لیگ برتر متزلزل شده است و هرروز شایعاتی درمورد اخراج یکی از مربیان این لیگ مطرح می شود. البته گواردیولا گفته است که هنوز تصمیمش برای آمدن به انگلستان تغییر نکرده است.

بایرن مونیخ در ماه گذشته رسما اعلام کرد که گواردیولا از تابستان سال آینده شمسی دیگر در تیم باوارین ها جایگاهی ندارد و آنجلوتی جانشین وی می شود. گواردیولا هم به مقصد چند باشگاه، آلمان را ترک می کند.

باتوجه به اینکه گاس هیدینک در چلسی به عنوان یک مربی موقت مطرح است، آبی ها به دنبال یک مربی بهتر خواهندبود. همچنین یونایتد و سیتی هم به دنبال به خدمت گرفتن گواردیولا هستند.

گواردیولا که اکنون به همراه بایرن مونیخ در کمپ قطر به سر می برد می گوید:

متأسفم. در دوران حرفه ای ام به عنوان یک مربی و به عنوان یک بازیکن به همکاران احترام زیادی می گذارم به همین خاطر عذر می خواهم چون واقعا نمی خواستم این اتفاق بیفتد.

گواردیولا همچنین گفت که تا ثانیه های آخری که در بایرن مونیخ است تلاش می کند تا بهترین نتایج را کسب کند و از قهرمانی بوندس لیگا دفاع کند و رقابت خوبی را در لیگ قهرمانان داشته باشد و جام حذفی را فتح کند.

بایرن اکنون با اختلاف ۸ امتیاز در صدر جدول بوندس لیگا قرار دارد اما تاکنون دوبار در نیمه نهایی لیگ قهرمانان با مربیگری گواردیولا شکست خورده است که این یعنی بزرگترین جام ممکن در بایرن مونیخ هنوز در میان اهداف گواردیولا است و کسب نشده است به همین خاطر او معتقد است که امسال می تواند این جام را کسب کند:

ما هنوز برای قهرمانی لیگ قهرمانان آماده نیستیم. ما هنوز مراحل زیادی را باید طی کنیم. مثلا ما مشکلی که داریم زمانی است که به گل می رسیم؛ آن موقع است که تمرکزمان را بر روی توپ از دست می دهیم و تعادل تیم به هم می خورد.

فارغ از این مسائل، گواردیولا می گوید که هدف اصلی اش شادکردن هواداران است:

قهرمانی ها فقط یک سری عدد هستند اما فوتبال احساسات است. وقتی مردم از استادیوم، راضی به خانه هایشان می روند این بزرگترین هدیه ای برای من به عنوان یک مربی است.

 

به نظر شما آیا گواردیولا جام باقیمانده (لیگ قهرمانان) را پیش از رفتن از بایرن مونیخ کسب می کند؟

قرار دادن پاسخ