قراردادهای خاطره انگیز ژانویه برای آرسنال

0

آرسن ونگر پیشتر گفته بود که مرد خریدهای نیم فصل نیست. در نیم فصل معمولا قیمت بازیکنان آن چیزی که باید نیست و همیشه بالاتر است و حالت تورمی دارد و کمتر بازیکن خوبی در نیم فصل ها پیدا می شوند. اما با این حال، ونگر در دورانی که مربی آرسنال بوده است ۵ قرارداد خاطره انگیز در نیم فصل داشته است که گاه تیم را بهتر و گاه آن را بدتر کرده اند. با سوت همراه باشید تا این ۵ قرارداد را برای شما معرفی نماییم:

تئو والکات

والکات یکی از کسانی بود که در ژانویه به توپچی ها اضافه شد و اکنون موفقیت های بسیارخوبی را در این تیم کسب کرده است. تو زمانی که تنها ۱۶ سال داشت از ساوتهمپتون بازیکن ساز با قیمت ۵ میلیون پوند که نهایتا به ۱۲ میلیون ارتقا پیدا کرد خریداری شد. او تا قبل از اینکه در سال ۲۰۰۶ در ترکیب تیم ملی انگلستان قرارنگرفته بود هیچ حضوری در لیگ برتر پیدا نکرد.

مانند بسیاری از بازیکنان آرسنال، او هم از مصدومیت ها جان سالم به در نبرد اما با این حال در ۳۰۰ حضوری که برای آرسنال داشته است ۸۰ گل به ثمر رسانده است. اکنون آن بازیکن ۱۶ ساله، ۲۶ سالش شده است و یکی از بهترین های توپچی ها محسوب می شود و اگر مصدومیتی گریبانگیرش نشود می تواند به روند صعودی اش ادامه دهد.

آبو دیابی

دیابی در فصلی به آرسنال ملحق شد که این تیم پشت سرهم در حال مشاهده مصدوم شدن بازیکنانش بود .

دیابی فرانسوی تبار در سال ۲۰۰۶ از تیم «آکسر» به توپچی ها ملحق شد و نوع بازی و فیزیک بدنی اش باعث شد که ونگر راضی شود وی را به خدمت تیم دربیاورد. او را در آن دوران حتی با یحیی توره و پاتریک ویرا مقایسه می کردند اما چیزی نگذشت که این بازیکن رو به نزول رفت و نتوانست انتظارات مسئولین آرسنال را برآورده کند. البته شاید مصدومیت سنگینی که در بازی با ساندرلند برایش پیش آمد و او را ۸ ماه از میادین دور نگه داشت یکی از مهم ترین دلایل این مسئله باشد.

او پس از گذراندن این مصدومیت توانست بازهم نمایش های خوبی را داشته باشد اما بازهم مصدومیت های پیاپی مانع می شد که مسئولین آرسنال بتوانند استفاده حداکثری را از وی داشته باشند و نهایتا در پایان فصل او را بازیکن آزاد اعلام کردند.

او پس از این ماجرا به تیم مارسی کشورش پیوست و بازهم به خاطر مصدومیت هایی که داشت از نمایش های خیره کننده در این تیم هم بازماند.

آندری آرشاوین

بازیساز روس تبار توپچی ها در سال ۲۰۰۹ از زنیت سنت پترزبورگ با مبلغ ۱۵ میلیون پوند به آرسنال پیوست. او در یورو ۲۰۰۸ یکی ازستارگان این جام محسوب می شد. خاطره انگیزترین بازی او در لیگ برتر به بازی لیورپول و آرسنال بازمی گردد که او توانست هر ۴ گل توپچی ها را در آن بازی به ثمر برساند. البته پس از یکی دوفصل هواداران درمورد زندگی شخصی و تمایلات وی سوالاتی را مطرح می کردند تا اینکه این بازیکن به حاشیه کشیده شد به همین خاطر در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ به صورت قرضی به تیم پیشین خودش بازگشت اما آرشاوین برای همیشه به خاطر آن ۴ گل خاطره انگیزش در خاطره های هواداران آرسنال می ماند.

آندری آرشاوین

آندری آرشاوین

ایمانوئل آدبایور

این بازیکن توگویی تبار در ژانویه ۲۰۰۶ با رقم ۳ میلیون پوند از موناکو به آرسنال پیوست و به سرعت به یکی از اسطوره های باشگاه تبدیل شد البته پیش از اینکه هواداران او را از باشگاه در سال ۲۰۰۹ اخراج کردند.

آدبایور در همان بازی اولی که برای توپچی ها انجام داد پایش به گلزنی باز شد و در غیاب روبین فن پرسی مصدوم توانست یکی از بهترین گلزنان این باشگاه باشد. او در ۱۴۲ حضوری که برای آرسنال داشت توانست ۶۲ گل به ثمر برساند که آمار خیره کننده ای محسوب می شود. از بازی های خاطره انگیزی که وی برای آرسنال انجام داد می توان به برد مقابل منچستریونایتد در اولدترافورد در ابتدای فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ اشاره کرد. او در آن فصل توانست دو بار هت تریک هم بکند.

البته او پس از این بازی های خاطره انگیز با قیمت خوب ۲۵ میلیون پوند به منچسترسیتی فروخته شد و به خاطر خوشحالی ای که پس از زدن گل به آرسنال(تیم پیشین اش ) انجام داد مورد انتقاد بسیاری از هواداران قرار گرفت.

ناچو مونرال

شاید بتوان مونرال را یکی از موفقیت های اساسی ونگر در نقل و انتقالات ژانویه دانست. او در سال ۲۰۱۳ از مالاگا به آرسنال پیوست و توانست به عنوان جانشین «کیران گیبز» نقش خوبی را ایفا کند. البته او اکنون یکی از بهترین مدافعین چپ لیگ برتر محسوب می شود. ونگر هم هرگاه که صلاح بداند او را در دفاع وسط قرار می دهد.

مونرال علاوه بر اینکه دفاع محکمی را می سازد و هیچ گاه اجازه گذر بازیکنی را نمی دهد در حملات هم شرکت فعال دارد و سانترهای بسیارخطرناکی را برای هم تیمی هایش می فرستد که او را به یکی از مهم ترین بازیکنان این فصل آرسنال تبدیل کرده است و شاید یکی از مهم ترین عواملی باشد که اکنون آرسنال در صدر جدول لیگ برتر انگلستان قرار دارد.

 

چه انتقال دیگری در ژانویه برای شما جذاب بوده است؟

قرار دادن پاسخ