فرصت FA Cup برای هیدینک سابقه دار

0

گاس هیدینک زمانی که پیشتر در تیم چلسی مربی بود توانسته بود جام FA Cup را برای آبی های لندنی به ارمغان بیاورد. اما پیش از اینکه مستقیما وارد این بازی پیش روی چلسی شویم خبرنگاران از گاس هیدینک درمورد موفقیت پرسیده اند که وی پاسخ داد:

سه راه برای موفقیت وجود دارد: FA Cup ، لیگ قهرمانان و روی کاغذ قهرمانی لیگ برتر.

این جمله از گاس هیدینک نشان می دهد که هنوز برای هرسه جام امیدهای زیادی دارد. او در تاریخ چلسی توانسته در سال ۲۰۰۹ برای آبی های لندنی این جام را کسب کند. آنها توانستند با گل های دروگبا و لمپارد فینال را پیروز شوند و ششمین جام دوران رومن آبراموویچ را کسب کنند تا هیدینک که در نیمه فصل به آبی ها پیوسته بود به شکل یک اسطوره باشگاه را ترک کند.

هیدینک پس از بازی فینال به رسانه ها گفته بود:

این بهترین مراسم خداحافظی من است گرچه می توانست از این بهتر هم باشد و فینال دیگری هم در لیگ قهرمانان داشته باشیم. من خیلی خوشحالم که توانستم پیش از اینکه باشگاه را ترک کنم این جام را کسب کنم. این باشگاه مستحق جام های بیشتری است.

هواداران هم از این رویکرد گاس هیدینک که بسیارشبیه به سال ۲۰۰۹ است می ترسند که او هدفش تنها کسب قهرمانی FA Cup باشد درصورتی که آنها به مرحله نهایی مسابقات لیگ قهرمانان هم راه یافته اند. اکنون با بازی آسانی که چلسی فردا پیش روی خودش دارد همه انتظار دارند که بتواند از این مرحله گذر کند و نهایتا خودش را به فینال مسابقات برساند.

از زمانی که آبراموویچ در سال ۲۰۰۳ به استمفوردبریج آمده است هیچ باشگاهی به اندازه چلسی نتوانسته است این جام را کسب کند (چلسی ۴ بار این جام را فتح کرده است).هیدینک در سال ۲۰۰۹ و دی متئو در سال ۲۰۱۲ مربیانی بوده اند که در نیمه فصل به آبی ها پیوسته اند و این جام را کسب نموده اند.

شاید با اتفاقاتی که در این ماه های اخیر در چلسی و لیگ برتر افتاده باشد نتوان از آبی ها انتظار داشت که خودشان را به مدعیان برسانند اما می توان انتظار داشت که انرژی زیادی را برای FA Cup و لیگ قهرمانان بگذارند.

هیدینک روز جمعه به رسانه ها گفته بود:

وقتی یک باشگاه بزرگ دارید باید هدف هایتان را تنظیم کنید. مقام چهارم در لیگ سخت است اما هنوز دو هدف دیگر باقیست که یکی از آنها FA Cup است. این یکی از اهداف بزرگ این بازیکنان چلسی است.

بازی چلسی و اسکانتورپ فردا ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران برگزار می شود.

 

به نظر شما آیا چلسی می تواند با قهرمانی در FA Cup قدری زخم هایی که در لیگ خورده را التیام بخشد؟

قرار دادن پاسخ