صحبت های ژاوی درمورد رویای رفتن گواردیولا به انگلستان

0

ژاوی ستاره پیشین بارسلونا که اکنون در تیم السد قطر بازی می کند می گوید که پپ گواردیولا همیشه آرزو داشته که در انگلستان مربیگری کند. ژاوی همچنین گفت که اندکی تردید دارد گواردیولا مانند تیم های پیشین اش بتواند در انگلستان هم موفق باشد.

ژاوی ۳۵ ساله که اکنون در السد قطر بازی می کند با پپ گواردیولا هم به عنوان همبازی و هم به عنوان مربی رابطه داشته است. ژاوی به سرمربیگری گواردیولا در بارسلونا توانست در فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۹ سه گانه را کسب کند.

ژاوی می گوید که گواردیولا همیشه از انگلستان و لیگش با آب و تاب خاصی صحبت می کرده است. ژاوی می گوید تنها مشکلی که گواردیولا داشته است زمان بوده است که اکنون وقت آن رسیده است:

هیچ وقت این سوال مطرح نبود که آیا پپ به انگلستان می رود یا خیر؟ همیشه سوال این بود که او چه زمانی می رود؟

زمانی که در بارسلونا بودم ما همیشه درمورد لیگ برتر انگلستان صحبت می کردیم و احترام خاصی برای این لیگ و تیم هایش، بازیکنان و سرعت خوبی که برگزاری بازی هایشان قائل بودیم.

اگر شما در بارسلونا می بودید به راحتی می توانستید حس کنید که او رویایش این است که روزی به انگلستان برود و مربیگری کند.

اکنون پپ گواردیولا آخرین سال حضورش در بایرن مونیخ را تجربه می کند و قرار شده که دیگر با باوارین ها تمدید نکند. برخی از تیم های لیگ جزیره هم مانند یونایتد، سیتی، چلسی و آرسنال هم در ماه های اخیر با این سرمربی در ارتباط بوده اند. ژاوی می گوید:

فکر نمی کنم که این سوال مطرح باشد که او می تواند در انگلستان موفق باشد یا خیر؟ مطمئنا او موفق می شود همان طور که خیلی جاهای دیگر موفق شده است.

از بارسلونا گرفته تا بایرن مونیخ او هرجا مربیگری کرده است واضح است که یک فلسفه خاص در فوتبالش دارد که هواداران از آن لذت می برند اما همیشه پپ بیش از اینها کارش را بلد بوده است.

او یک مربی به تمام معناست.اگر شما با بازیکنانش صحبت کنید آنها فقط از اینکه یک جو خانوادگی خاصی در تیم حاکم کرده صحبت می کنند و اینکه او همیشه به بازیکنانش اطمینان دارد.

همین هاست که می تواند او را خاص کند.

 

به نظر شما آیا گواردیولا می تواند در لیگ انگلستان هم موفق باشد؟

قرار دادن پاسخ