کار مورینیو به دادگاه کشید

0

به احتمال زیاد از اختلاف خوزه مورینیو و پزشک پیشین تیم چلسی یعنی «اوا کارنیرو» اطلاع دارید. آن روزها خوزه مورینیو به این پزشک سخت گرفت و او را از تیم اخراج کرد که باعث واکنش بسیاری از پزشکان ورزشی شد. اکنون پس از اخراج مورینیو از چلسی وقت آن رسیده است که کارنیرو به راحتی از خوزه شکایت کند و کارش را به دادگاه بکشد.

کارنیروی ۴۲ ساله که چندماه پس از این اختلاف ازدواج کرد در دادگاه کارمندان جنوب لندن شرکت کرد. این دادگاه پیش از اینکه حکمش اعلام شود به صورت غیرعلنی برگزار می شد. کارنیرو به همراه همسرش و یک گروه از وکلا به این دادگاه پاگذاشت و زمانی که به ساختمان وارد می شد هیچ صحبتی با رسانه ها نکرد.

این جلسه دادگاه سه ساعت به طول انجامید و در پایان دادگاه هیچ زمانی برای جلسه بعدی تعیین نشد بلکه مقرر شد تا شاهدان مطلع شوند و اسناد بیشتری برای دادگاه جمع آوری گردد که شامل ایمیل ها و متن های مختلف است.

گفته می شود که دادگاه بعدی دوطرف در ماه ژوئن برگزار شود اما هنوز هیچ چیزی دقیقا اعلام نشده است. حتی ممکن است تا تاریخ بعدی دادگاه دو طرف به توافق برسند.

باشگاه چلسی که در همان اوضاع از خوزه مورینیو کاملا دفاع کرده بود درحال آماده کردن اسناد و مدارک برای دفاع از خوزه است. کارنیرو هم تلاش می کند تا با افشاکردن اسنادی که در اختیار دارد توهین های خوزه مورینیو و رفتار غیرانسانی وی را به دادگاه نشان دهد.

قضیه از این قرار بود که اوا کارنیرو زمانی که چلسی حملات سنگینی را روی دروازه سوانسی انجام می داد (در اولین بازی فصل کنونی)؛ ادن هازارد را به خاطر احتمال مصدومیت از زمین بیرون برد درحالی که هیچ تعویض دیگری توسط مورینیو نمی توانست انجام شود. به خاطر بیرون رفتن ادن هازارد، چلسی ۹ نفره شد و نتوانست نتیجه ای که می خواست را کسب کند. خوزه مورینیو هم به شدت عصبانی شد و اوا کارنیرو و دستیارش را «بی تجربه» خواند. از آن پس بود که اوا کارنیرو هیچ گاه در نیمکت چلسی دیده نشد.

پس از این ماجرا، پرونده این مسئله به فدراسیون فوتبال انگلستان فرستاده شد و در آن جلسه تصمیم بر این شد که هیچ نشانه ای بر استفاده مورینیو از توهین و الفاظ زننده و رکیک وجود نداشته است. بعدها یکی از اعضای فدراسیون به این تصمیم اعتراض کرد چراکه هیچ گاه کارنیرو برای ادای توضیحات به فدراسیون دعوت نشد.

کارنیرو هم پس از دیدن این ماجراها تصمیم گرفت کار را به صورت قضایی پیگیری کند و اکنون پرونده خوزه مورینیو در جریان بررسی است.

 

به نظر شما آیا رأیی صادر می شود که خوزه مورینیو را از فعالیت ورزشی منع کند؟

قرار دادن پاسخ