انتخاب ریسک آمیز زیدان برای رئال مادرید

0

فلورنتینو پرز امسال یکی از بدترین سال هایش را به لحاظ تصمیم گیری های مهم در سانتیاگوبرنابئو پشت سرگذاشته است. او در تابستان تنها به این بهانه که کارلو آنجلوتی نتوانسته جامی را کسب کند او را از مادرید اخراج کرد و رافا بنتیز را در میان تمامی انتقادهایی که به وی می شد به این باشگاه آورد تا اینکه دیشب به یکباره تصمیم گرفت و بنیتز را هم اخراج کرد و زین الدین زیدان که تیم دوم رئال مادرید در دستانش بود را به عنوان سرمربی این تیم منصوب کرد.

در این میان، اما مدیرروابط عمومی پیشین رئال مادرید هشدار داده است که انتخاب زیدان به عنوان سرمربی یکی دیگر از کارهای ریسکی پرز برای اداره رئال مادرید است.

جرج والدانو که روزگاری خودش در تیم ملی آرژانتین بازی می کرد و با این تیم توانست در جام جهانی ۱۹۸۶ هم قهرمان شود معتقد است که زیدان اصلا برای این وضعیت که بسیار پرفشار هم هست آماده نیست:

انتصاب زیدان بسیارکار ریسکی ای است چون او تجربه بسیارکمی دارد.

والدانو افزود که پیشتر درمورد انتصاب بنیتز که تاکتیک هایش تدافعی بوده هشدار داده بوده است. رئال مادرید همیشه تهاجمی بازی می کرده و حضور بنیتز باعث می شد که این تیم در حالت دفاعی قرار بگیرد:

بنیتز برای عملی کردن بسیاری از ایده هایش در ترکیب دچار مشکل شد چراکه هافبک ها و مهاجمین زیادی در تیم بودند.

البته بنیتز نسبت به تلاشی که باشگاه برایش انجام می داد؛ فعالیت زیادتری کرده بود.

خود والدانو هم در دهه ۱۹۸۰ برای سه سال بازیکن رئال مادرید بود و میان سال های ۱۹۹۴-۱۹۹۶ هم سرمربی کهکشانی ها بوده است. او همچنین تا سال ۲۰۱۱ به مدت دو سال هم مدیرروابط عمومی و هم مشاور رئیس باشگاه رئال مادرید بوده است.

 

به نظر شما آیا بهتر نبود که مربی باتجربه تری را پرز به کار می گرفت؟

قرار دادن پاسخ