بهترین بازیکنان والیبال تاریخ دنیا

0

ورزش والیبال در سالیان گذشته به تازگی در میان مردم استقبال داشته است و بازی هایش از تلویزیون پخش می شود اما بد نیست که بدانیم بهترین بازیکنان دنیای والیبال چه کسانی هستند و آیا ما می توانیم بازیکن ایرانی ای به این لیست اضافه کنیم یا خیر؛ پس با سوت همراه باشید تا با نام های بزرگ والیبال دنیا آشنا شویم.

کارچ کیرالی

شاید نام کارچ کیرالی را در گزارش هایی که از جام جهانی والیبال بانوان برای شما در سوت داشتیم دیده باشید. کارچ کیرالی اکنون سرمربی تیم ملی بانوان امریکا است.

چارلز کیرالی یا همان کارچ کیرالی تنها بازیکنی در دنیاست که توانسته هم در بخش والیبال سالنی و هم در بخش والیبال ساحلی مدال طلای مسابقات المپیک را کسب کند. او در سال ۱۹۸۱ و ۱۹۸۲ به عنوان بهترین بازیکن والیبال امریکا انتخاب شد. او باعث شد که تیم باشگاهی اش در سال های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۱ و ۱۹۸۲ قهرمان والیبال امریکا شود و در این ۴ فصل تنها ۵ باخت داشتند. او در همین سال ها به نام «غرش کننده والیبال» شناخته می شد.

او در سال ۱۹۸۴ به همراه تیم ملی امریکا توانست مدال طلای المپیک را کسب کند و البته در ۴ سال بعد هم این افتخار را به عنوان کاپیتان تیم کسب کرد.

کارچ کیرالی سرمربی تیم ملی امریکا

کارچ کیرالی سرمربی تیم ملی امریکا

جیبا

«گیلبرتو آمائوری دی گودوی فیلو» و به صورت خلاصه «جیبا» یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی برزیل است که نامش در میان بهترین های دنیا قرار گرفته است. او قد بسیار بلندی هم ندارد و تنها ۱۹۲ سانتی متر است اما درعوض قدرت بدنی و سرعتی که دارد توانسته این خلأ را برایش پر کند و به یکی از بهترین اسپکرهای دنیا تبدیل شود.

او با تیم ملی برزیل در سال ۲۰۰۰ توانست قهرمان جهان شود، آنها همچنین در ۲۰۰۴ مدال طلای المپیک و در ۲۰۰۸ مدال نقره المپیک را کسب کردند. جیبا در سال ۲۰۰۴ به عنوان ارزشمندترین بازیکن والیبال المپیک هم انتخاب شد. او این مقام را در سال های ۲۰۰۶ در لیگ جهان و جام جهانی و در ۲۰۰۷ در مسابقات جام جهانی و پان امریکا تکرار کرد.

جیبا بارها مقابل تیم ملی ایران هم بازی کرده است

جیبا بارها مقابل تیم ملی ایران هم بازی کرده است

لانگ پینگ

«جنی لانگ پینگ» که اخیرا در جام جهانی والیبال بانوان توانست تیم ملی چین را قهرمان دنیا کند نیز یکی از بهترین بازیکنان تاریخ والیبال دنیا محسوب می شود. او در سال ۱۹۷۸ به تیم ملی والیبال چین دعوت شد و به خاطر پرش های بسیاربلند و اسپک های بسیارسنگینی که می زد به «چکش آهنین» مشهور شد.

او همچنین باعث موفقیت تیم ملی چین در سال های ۱۹۸۱ و ۱۹۸۵ در جام جهانی والیبال شد و در سال ۱۹۸۲ توانست قهرمانی دنیا را به عنوان بازیکن کسب کند. آنها همچنین در سال ۱۹۸۴ با بردن امریکا در فینال المپیک توانستند مدال طلای آن مسابقات را هم کسب کنند.

لانگ پینگ سرمربی تیم ملی چین در جام جهانی والیبال بانوان سال 2015

لانگ پینگ سرمربی تیم ملی چین در جام جهانی والیبال بانوان سال ۲۰۱۵

الخاندرینا میریا لوئیس هرناندز

این بازیکن که به صورت خلاصه « میریا» شناخته می شود بازیکن تیم ملی کوبا بوده است و به عنوان یکی دیگر از بهترین بازیکنان دنیا شناخته می شود. قد او تنها ۱۷۶ سانتی متر بوده است اما یکی از پایه های اصلی قهرمانی موفقیت تیمش در مسابقات پان امریکا در سال های ۱۹۸۳ و ۱۹۸۷ بوده است. میریا همچنین در سال ۱۹۹۲ با تیم کشورش توانست مدال طلای المپیک را کسب کند که البته ۴ سال بعد هم از این رتبه دفاع کردند و دوباره قهرمان شدند.

او پس از مسابقات جایزه بزرگ و سومین قهرمانی شان در المپیک ۲۰۰۰ از دنیای والیبال به عنوان بازیکن خداحافظی کرد.

تصویری از میریا در دورانی که بازیکن کوبا بوده است

تصویری از میریا در دورانی که بازیکن کوبا بوده است

آیا بازیکنی از تیم ملی ایران را می شناسید که در آینده بتوان نام او را در این لیست قرار داد؟

قرار دادن پاسخ