صحبت های کاکا درمورد بردن توپ طلا توسط نیمار

0

کاکا که روزگاری ستاره بی چون و چرای تیم ملی برزیل و دنیا بود اخیرا صحبت هایی را در مورد ستاره این روزهای بارسلونا یعنی نیمار انجام داده است.

کاکا که پیشتر در رئال مادرید و میلان هم بازی کرده است در سال ۲۰۰۷ توانست با کنارزدن کریس رونالدو و لیونل مسی جایزه توپ طلا را از آن خودش کند.نیمار هم امسال دوباره در میان این دو ستاره برای گرفتن توپ طلا قرار گرفته است اما باید دید که آیا در ۱۱ ژانویه شاهد اتفاقی که در سال ۲۰۰۷ افتاد هستیم یا خیر.

از سال ۲۰۰۷ که کاکا توپ طلا را کسب کرد تابحال هیچ برزیلی ای نتوانسته بود به میان سه کاندید نهایی گرفتن توپ طلا بیاید. کاکا می گوید اینکه ۸ سال برزیل هیچ نماینده ای در میان برترین های دنیا نداشته جای تاسف دارد:

خیلی سخت است که بگوییم این مسئله (نرسیدن یک برزیلی در این سال های اخیر به میان سه کاندید توپ طلا) یک دلیل خاص دارد ولی این میتواند زنگ خطری برای فوتبال برزیل محسوب شود. حقیقت باید گفته شود؛ کسب جایزه توپ طلا اصلا کار آسانی نیست.

خوشبختانه نیمار از زمانی که به اروپا رفته خیلی پیشرفت است. بازی او از آن زمان خیلی پخته تر است. اکنون وقت آن رسیده است که او در جایگاه اول قرار بگیرد.

کاکا اکنون در لیگ MLS امریکا و در تیم «اورلاندو سیتی» بازی می کند. او می گوید که رونالدو و مسی دست یافتنی نیستند:

همیشه چرخش ها وجود دارد. رونالدو و زیدان سه بار بهترین بازیکن دنیا شده اند اما نام های دیگری هم در این میان هستند مثل فیگو، رونالدینهو، من، ریوالدو، کاناوارو… بعد از ما کسانی مانند کریس رونالدو و مسی آمدند و این جایزه میان آنها تقسیم شد که عادلانه هم بود.

 

به نظر شما جایزه توپ طلا به کدام یک از این سه بازیکن می رسد؟ رونالدو ؟ مسی ؟ یا نیمار؟

قرار دادن پاسخ