رسول آقچه لی آینده ساز والیبال ایران

0

رسول آقچه لی کاپیتان و ستاره تیم ملی زیر ۱۹ ساله های ایران در عرصه والیبال است. آقچه لی که ۱۷ سال دارد نه تنها یکی از امیدهای ایران برای آینده والیبال بلکه یکی از امیدهای والیبال آسیا محسوب می شود.

این یعنی اگر کسی مربی تیم جوانان است حتما می تواند این بازیکن برای آینده او کارساز باشد. درواقع وقتی درمورد والیبال در سنین ۱۸ سالگی صحبت می کنیم هریک سال می تواند تفاوت زیادی را میان این بازیکنان ایجاد کند و پیشرفت های زیادی را حاصل نماید.آقچه لی اکنون دومین سالی است که به اردوی تیم ملی والیبال زیر ۱۹ ساله های ایران دعوت می شود و کاملا باید از این وضعیت و پستی که دارد راضی باشد.

ایران در سال ۲۰۱۴ با همین تیم توانست قهرمان مسابقات جوانان آسیا در سریلانکا شود. آنها حتی یک ست را هم به حریفان واگذار نکردند! رسول آقچه لی در آن مسابقات بهترین بازیکن رقابت ها نام گرفت و یک سال بعد هم در مسابقات جام جهانی زیر ۱۹ ساله ها که در آرژانتین برگزار می شد و ایران توانست مدال برنز رقابت ها را کسب کند آنجا هم یکی از بهترین های رقابت ها بود.

جام جهانی ۲۰۱۵ آرژانتین یکی از رخدادهایی است که ایرانیان تا سال ها به یادآن خواهند بود. آقچه لی سومین امتیازآور کل رقابت ها شد و در مرحله یک چهارم توانست ایران را کمک کند تا مقابل ایتالیا پیروز شود و به نیمه نهایی برود. او در نیمه نهایی به تنهایی توانست برای ایران ۲۵ امتیاز کسب کند که امتیاز بسیارخوبی برای او به حساب می رفت.

جدای اینکه ایران توانست یک افتخار دیگری به آلبوم افتخاراتش در عرصه والیبال اضافه کند اما این والیبال جهان بود که یک الماس قیمتی در تیم والیبال ایران پیدا کرده است و احتمالا این بازیکن را در سال های آینده در بهترین تیم های باشگاهی دنیا خواهیم دید و امیدهایمان را برای افتخارات بیشتر در عرصه والیبال بزرگسالان مضاعف می کند.

رسول آقچه لی هم اکنون در تیم ارتعاشات صنعتی بازی می کند.

 

به نظر شما رسول آقچه لی می تواند نوید یک تیم ملی بااقتدار را در رده بزرگسالان بدهد؟

قرار دادن پاسخ