نیمار قربانی شعارهای نژادپرستانه

0

آندرس اینیستا ستاره باشگاه بارسلونا می گوید که نیمار در بازی مقابل اسپانیول که دیشب برگزار شد و نتیجه آن به تساوی کشید مورد تهاجم لفظی تماشاچیان قرار گرفته و علیه او شعارهای نژادپرستانه سرداده اند.

لوئیس انریکه سرمربی این تیم هنوز درمورد این شعارها واکنشی نشان نداده است؛ درعین حال، هم تیمی های نیمار می گویند که این افراد باید مجازات شوند.

اینیستا می گوید:

این شعارها در نیمه اول و فقط از یک گوشه استادیوم به گوش می رسید.

جرارد پیکه مدافع بارسا هم گفته است که با اینکه این شعارها را نشنیده اما باید افرادی که این شعارها را داده اند محروم شوند:

اگر این اتفاق افتاده باشد، مسلما باید آنها محکوم شوند و این رفتارهایشان اصلاح شود. کسانی که این عمل را انجام داده اند مسئول هستند نه هواداران اسپانیول. اینها (شعاردهندگان) باید شناسایی شوند و به تک تک شان رسیدگی گردد.

البته در استادیوم محل برگزاری این مسابقه، برخی هواداران اسپانیول، علیه لوئیس انریکه و لیونل مسی هم شعارهایی سر داده اند.

در لوئیس انریکه پس از مسابقه در کنفرانس خبری درمورد این شعارها پرسیده شد. او پیش از اینکه سوال خبرنگار تمام شود آن را قطع کرد و حاضر نشد چیزی در این مورد بگوید و تنها به این جملات اکتفا کرد:

من فقط به بازی فوتبال اهمیت می دهم. اگر درمورد چیزی صحبت کنم مورد انتقاد قرار می گیرم و اگر انتقاد هم نکنم بازهم مورد انتقاد قرار می گیرم.

در این بازی، «تونی فریسکا» رئیس پیشین بارسلونا که مدت زیادی هم در این باشگاه حضور نداشت در توئیتر خودش نسبت به این شعارها واکنش نشان داد. او گفته است که داور این بازی باید حتما فراخوانده شود و درمورد این اعمال به مسئولین لالیگا توضیح دهد:

امیدوارم که شعارهای نژادپرستانه ای که علیه نیمار صورت گرفت در گزارش این داور جایی داشته باشد.

با این حال، داور بازی هیچ گونه اشاره ای در گزارش رسمی اش نسبت به شعارهای داخل زمین نداشت.

نژادپرستی در لالیگا در سال های اخیر بسیارزیاد شده است. ابتدا از دنی آلوز آغاز شد.یکی از هواداران ویارئال در سال ۲۰۱۴ به سمت دنی آلوز موز پرتاب کرد و ویارئال هم به خاطر این مسائل ۱۲۰۰۰ یورو جریمه شد و کسی هم که این موز را پرتاب کرده بود به مدت ۲ سال از حضور در استادیوم های ورزشی محروم شد.

در طول این سالها، تیم های رئال بتیس، اتلتیکومادرید و الچه هم به خاطر همین شعارها جریمه شده اند اما متاسفانه این جریمه ها نقشی در کاهش این عمل نژادپرستانه نداشته است.

 

به نظر شما چرا هواداران یک تیم باید شعارهای نژادپرستانه علیه یک نفر بدهند؟

قرار دادن پاسخ