۱۰ اتفاق برتر کشتی در سال ۲۰۱۵ میلادی

0

سال ۲۰۱۵ میلادی به پایان رسید و جا دارد که این مناسبت را به تمامی هموطنان مسیحی خودمان تبریک بگوییم و برایشان آرزوی موفقیت کنیم. اما در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۰ اتفاق شاخص در دنیای کشتی رخ داد که اتفاقا یکی از آنها مربوط به ایران می شود؛ با سوت همراه باشید تا این ۱۰ اتفاق را بررسی کنیم:

  1. جوانگرایی در تیم های کشتی روسیه و امریکا : «سادولائف» از روسیه و «اسنایدر» از امریکا دو جوانی هستند که جوانگرایی را در تیم های ملی این دوکشور نوید می دهند. درحالی که جردن باروس تنها ۲۷ سال دارد اما این کشورها اقدام به جوان کردن تیمشان کرده اند.
اسنایدر کشتی گیر جوان امریکا

اسنایدر کشتی گیر جوان امریکا

  • کمپین سوپر ۸ : با کمپین سوپر ۸ در طول سال ۲۰۱۵ میلادی دفعات زیادی را با شما بودیم و درمورد این حرکت پسندیده اتحادیه جهانی کشتی با شما صحبت کرده ایم. کمپین سوپر ۸ به این معنی است که چندتن از افتخارات کشتی بانوان کمک می کنند تا کشتی بانوان در سراسر دنیا و فارغ از تمایزات جنسیتی رشد پیدا کند تا دیگر کسی به این ورزش نگاه چپ نکند و نخواهد از المپیک آن را بیرون کند. در این کمپین بزرگانی مانند «سوری یوشیدا» از ژاپن ، «ناتالیا ووربیوا» از روسیه و بسیاری از قهرمانان دیگر کشتی بانوان حضور دارند.
رونمایی از سوپر 8

مراسم افتتاحیه کمپین سوپر ۸

  • قهرمانی تیم ملی کشتی بانوان ژاپن :سه تن از قهرمانان کشتی بانوان ژاپن به نام های «ایچو»،«یوشیدا» و «توساکا» در جام جهانی کشتی بانوان توانستند مدال طلا بگیرند و تیم کشورشان را قهرمان کنند. در این مسابقات با اینکه ژاپن قدرت مطلق است اما تیم های دیگر هم توانستند خودشان را به ژاپن نزدیک هستند. در این رقابت ها، سوری یوشیدا سیزدهمین قهرمانی جهانش را جشن گرفت. ایچو هم دهمین قهرمانی خودش را در دوران کشتی اش کسب کرد.

روز سوم جام جهانی کشتی نوجوانان - آغاز به کار بانوان جهان

  • انتخاب نناد لالوویچ به عنوان عضو کمیته بین المللی المپیک: مسلما از احتمال اخراج کشتی در سال های اخیر از المپیک آگاهی داشته اید. نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در یک اقدام عجیب و ناباورانه به عنوان عضوی از کمیته بین المللی المپیک انتخاب شد تا بتواند نظر این کمیته را به طور کلی نسبت به حذف کشتی از المپیک تغییر دهد و ما نگران این مسئله نباشیم. او پیشتر به عنوان عضوی از کمیسیون دوپینگ جهانی هم انتخاب شده بود.
حضور نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در ایران

تصویری از حضور نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در ایران

  • اقتدار الکسانیان در کشتی فرنگی : الکسانیان کشتی گیر ارمنی در سال ۲۰۱۵ توانست با قهرمانی هایی که کسب می کند همچنان خودش را در صدر بهترین کشتی گیران فرنگی دنیا قرار دهد.
آرتور الکسانیان

آرتور الکسانیان رقیب قاسم رضایی در کشتی فرنگی

کشتی با کمربند بانوان ایران کلید خورد

از سمت چپ به راست: خانم فرناز پناهی (رئیس بخش بین الملل بانوان فدراسیون کشتی ایران ) – خانم رودیکا یاکسی (عضو هیئت رئیسه فدراسیون بین المللی کشتی) – خانم بدرالملوک کهرنگی (رئیس دپارتمان کشتی با کمربند بانوان ایران)

  • سیستم نوین شرکت در تورنمنت ها : اتحادیه جهانی کشتی براین اساس برای اولین بار مقرر کرد تا فدراسیون های کشورها پیش از اینکه تیم هایشان را به تورنمنت ها اعزام کنند به صورت اینترنتی مبلغ ورودیه مسابقات را واریز می کنند و سپس می توانند کشتی گیرانش را اعزام کنند.
سیستم نوین اجازه نمی دهد که تیم های ملی اعزام شوند و سپس نسبت به ثبت نام در تورنمنت ها اقدام کنند

سیستم نوین اجازه نمی دهد که تیم های ملی اعزام شوند و سپس نسبت به ثبت نام در تورنمنت ها اقدام کنند

  • انتخاب بهترین کشتی گیران دنیا : بر این اساس، جردن باروس امریکایی، رومن ولاسوف و آرتور الکسانیان به عنوان بهترین های دنیا در کشتی شدند و کمیته بین المللی المپیک را هم وادار کردند که آنها را به عنوان بهترین ورزشکاران مرد دنیا انتخاب کنند.
  • مسابقات اروپایی : برای اولین بار در اروپا مسابقات اروپایی (شبیه به مسابقات آسیایی) برگزار شد که در رشته های مختلف ورزشکاران اروپایی به رقابت می پرداختند. در این میان، مسابقات کشتی از هواداران خاص خودش بهره می برد و مهم تر از همه اینکه این مسابقات در جمهوری آذربایجان که یکی از قدرت های کشتی به حساب می رود برگزار می شد.
مسابقات اروپایی در باکوی آذربایجان

مسابقات اروپایی در باکوی آذربایجان

  • دوره های پیشرفته مربیگری : امسال اتحادیه جهانی کشتی کلاس ها و دوره ای پیشرفته ای را برای مربیان دنیا در عرصه کشتی فراهم کرد تا آنها با هم تبادل نظر کنند و از سوی دیگر تکنیک های نوین دیگری را بیاموزند.
دوره های مربیگری که اتحادیه جهانی کشتی برای مربیان کشتی دنیا برگزار می کند

دوره های مربیگری که اتحادیه جهانی کشتی برای مربیان کشتی دنیا برگزار می کند

قرار دادن پاسخ