ماجرای برد ۱۱ – ۱ رئال مادرید مقابل بارسلونا چه بود؟

13

بسیاری از هواداران رئال مادرید از بردشان در ال کلاسیکو مقابل بارسلونا در سال ۱۹۴۳ می گویند. بردی که با نتیجه عجیب ۱۱-۱ همراه بود و برخی از هواداران دوآتیشه رئال مادرید همیشه به آن افتخار می کنند. اما اتفاقاتی پیش از این بازی رخ داده بود که باعث این باخت سنگین بارسا مقابل رئال می شد.

داستان از زبان یک هوادار بارسلونا

هواداران بارسلونا که این وضعیت را شاهد بودند دست به چنین استدلال هایی می زنند:

آنها می گویند که این مسابقه در نیمه نهایی «کوپا دل ژنرال» که بعدها به نام «کوپا دل ری» شناخته شده انجام شده بوده و زمانی بوده که هنوز کشور اسپانیا به عنوان کشوری مستقل شناخته نشده است. درواقع ژنرالی به نام «ژنرال فرانکو» فرماندار شهر مادرید بوده است. کاتالان ها هم شهرشان تصرف شده بود و آنها هم استقلالی نداشتند.

بارسا بازی رفت این نیمه نهایی را ۳-۰ مقابل رئال مادرید به پیروزی رسیده بود اما هواداران بارسلونا می گویند پیش از بازی برگشت در مادرید، ژنرال فرانکو بازیکنان و مسئولین بارسلونا را دعوت کرده و آنها را تهدید نموده که اگر مادرید به مرحله بعدی رقابت ها نرود همه آنها را خواهدکشت! البته این سندی است که تنها می شود آن رااز نقل قول های مسئولین بارسا شنید و سند رسمی ای وجود ندارد.

از طرف دیگر، برخی اخبار حاکی از آن است که بعضی از بازیکنان و مسئولین بارسلونا پیش از ورود به استادیوم محل مسابقه توسط پلیس دستگیر می شوند و یا توسط هواداران زخمی می گردند که باعث اعتراض بارسایی ها می شود و آنها از ورود به زمین امتناع می کنند. در این هنگام پلیس به استادیوم وارد می شود و آنها را به زور به داخل زمین می فرستد.

اشتباهات احتمالی هواداران بارسلونا

در استدلال های بارسایی ها، نمی توان گفت که آنها دروغ می گویند یا راست می گویند اما این را مسلما می توان گفت که خوردن ۱۱ گل از رئال مادرید برای باختن و حذف شدن نیاز نبوده و آنها می توانسته اند شکستی سبک تر مثلا ۵-۰ را تحمل کنند. از سوی دیگر، نتایج این چنینی در این مسابقات در آن سال بسیار دیده می شود مثلا رئال سوسیه داد در این رقابت ها در بازی رفت مقابل آرناس با نتیجه ۸-۰ پیروز می شود یا خود بارسلونا، لوانته را با نتیجه ۸-۱ در بازی برگشت شکست می دهد. اگر قرار باشد درمورد تمامی بازی ها این اظهارنظر را داشت می توان این پیروزی های بارسلونا در آن سال را خدشه دار دانست.

از طرف دیگر، اگر ژنرال فرانکو علاقه زیادی به قهرمانی تیم شهرش داشته چرا باید اجازه می داده که اتلتیک بیلبائو این تیم را در وقت های اضافه در فینال شکست دهد؟ ژنرال فرانکو می توانست به راحتی بازیکنان و مسئولین بیلبائو را هم تهدید به مرگ کند تا به راحتی قهرمانی را کسب کند؛ پیروزی در یک بازی نمی تواند برای فرانکو کافی باشد و او که دیکتاتور بوده است مسلما باید به دنبال قهرمانی می رفته است. از سوی دیگر ژنرال فرانکو خودش متولد اسپانیا است و نه در شهر مادرید به دنیا آمده و نه در بارسلونا و نمی توانسته تعصبات قومیتی وی دخالتی در این مسئله داشته باشد.

از طرف دیگر می توان گفت که چنین پیروزی ای توسط بارسلونا در سال ۱۹۲۶ در همین مسابقات با نتیجه ۱۰-۰ مقابل رئال مادرید به دست آمده بود که اگر قرار باشد نتیجه ۱۱-۱ زیر سوال برود به راحتی می توان نتیجه ۱۰-۰ کاتالان ها را هم زیر سوال برد.

شما چه نظری دارید؟ آیا هواداران رئال بالاخره می توانند به این پیروزی افتخار کنند یا خیر؟

۱۳ دیدگاه

 1. یک مادریدیستا در

  دقیقا کدوم پیروزی ۱۰-۰ بارسا مقابل رئال مادرید؟!!!!
  این نتیجه رو فقط بارسایی ها میگن
  وقتی سال ۱۹۴۳ ۱۱-۱ باختن حداقل ازش عکس موجوده که ثابت کنه این نتیجه رو
  ولی باخت کذایی ۱۰-۰ رئال حتی تو سایت رسمی خودشونم ثبت نشده و فقط از ذهن مریض بارسایی ها بیرون میاد که از اینکه هیچ وقت به رئال نمیرسن در عذابن
  و در مورد افتخار هم صد البته افتخار میکنیم ولی نیازی نمی بینیم به روشون بیاریم چون در حدی نیستن بخواهیم باهاشون بحث کنیم

 2. اهل فوتبال در

  اگه به بردن پرگل هست بارسا۱۵-۱ برده ولی توی این چندسال بارسا اون قدر پیشرفت کرده وجام برده یا بازی های رودر رو بانتیجه های پرگل برده مثلا۶-۲ یا ۵-۰ یا همین ۴-۰ که ریالی ها حرفی واسه گفتن ندارن میان حرف چندین سال قبل رو میزنن که پدربزرگشون هم بازی رو ندیدن ریال بهتره بجای این کارا بره جام بگیره

  • بارسا باید جام رئال الان در سال ۲۰۱۷ ۱۲ تا چمپیونز ولی بارسا ۶ یا ۵ و رئال ۱۱ تا لالیگا و بارسا ۲۴ یا ۲۶ تا و رئال الکلاسیکوی بیشتری هم برده و البته بچه برو مشقاتو بنویس هرقت رئال برد بهت میگیم اسکل

 3. اقا من میگم شما کاسه داغ تر از اش نشو اینن نتیجه به پیشنهاد باشگاه ریال از نتایج الکلاسیکو حذف شده و چند بار باشگاه ریال به طور رسمی از بارسا عذر خواهی کرده منبع هم ویکیپدیا البته خود باشگاه ریال هم موافق فرانکو نبوده اما به هر حال نفع خیلی زیادی از فرانکو برده مثلا ۶ قهرمانی از ۱۰ قهرمانی اروپای ریال و ۱۵ لالیگا از ۳۲ لایگای این باشگاه در مدت ۳۰ ساله فرانکو بوده که اصلی ترین دلیلشم حمایت مالی از ریال بوده حالا شما بگو میشه این اتفاقی باشه؟در ظمن مقایسه بازی رفت و برگشت هم اثبات دیگه

 4. آخه آدمه عاقل بارسا ۱۰ بر ۰ رئال رو برده در چه سالی؟در سال ۱۹۲۶ و در اون سال معلومه که عکسی نیست.در سال ۱۹۳۰ که اولین دوره ی جام جهانی بود به ندرت عکس های بسیار کیفیت پایینی وجود داره و تازه این اتفاق ۴ سال قبلشه.پس از این دو اتفاق تاریخی پر گل ترین الکلاسیکو ها ۶بر ۲ بارسا و ۵ بر ۰ بارسا و بازهم ۴ بر ۰ بارسا است.بگم من یک بارسایی هستم و نتیجه ۱۵ بر ۱ وجود نداره.

 5. در جواب آقا جواد بگم که رئال ۵ قهرمانی اولشو در ۵ سال اول لیگ قهرمانان گرفته و در اون ال ها اطوره هایی چون دی استفانو و پوشکاش و خیلی از اسطوره های دیگه داشت و ۵ بار قهرمان شد.یادتون نیست که بارسا با رونالدینیهو در برنابئو رئالو برد و رونالدینیهو کاری کرد که هوادارن رئال براش دست زدن.آره اگر بارسا از همون ابتدا رونالدینیهو و کرویف و … رو داشت ۱۱ بار قهرمان شده بود

 6. دوستانی که طرفدار ریال مادرید هستید و به تاریخ کثیف حکومتی و پولهای واریزی “کهکشانی” اسپانسر ها و دولت مشهور هستید باید بدونین که حالا حالا ها زیر بارسایین چون مجموع جام‌های بارسلونا ۲۱۶ و رئال مادرید ۱۶۳ هست،مدرکشم معتبر و همه جا موجوده.
  یازی امشبم با بایرن که گل افساید و اخراج الکی و اینا بود با این وضع مالی خوب چرا داورو نخرین؟

 7. علیرضا عباسی در

  عوض اینکه به فکر رئال مادرید و کاتالنیا باشید از خودتون مایه بذارید نه از کون لیوان و کریستال حرف بزنید

قرار دادن پاسخ