فن خال به دنبال قهرمانی ؟

0

لوئیس فن خال سرمربی تیم منچستریونایتد معتقد است که عملکردش در تا پایان سال ۲۰۱۵ در این تیم خوب بوده است و می تواند در سال ۲۰۱۶ قهرمانی لیگ را برای شیاطین سرخ به ارمغان بیاورد.

شیاطین سرخ در ۵ بازی اخیر خودشان ۴ باخت را تجربه کرده اند و از لیگ قهرمانان هم حذف شده اند.

با این حال، فن خال می گوید سال ۲۰۱۵ سال موفقی برای او و تیمش بوده و همین که فصل گذشته با رتبه چهارم توانسته اند سهمیه لیگ قهرمانان را بگیرند یعنی موفق بوده اند.

البته او می گوید غیر از ۸ بازی اخیرشان که باخت ها و تساوی های زیادی را به همراه داشته است توانسته مسیر موفقی را طی کند؛ البته شیاطین سرخ با اینکه از لیگ قهرمانان حذف شده اند اما می توانند مسیر گرفتن یک جام را در لیگ اروپا ادامه دهند.

فن خال در کنفرانس خبری گفت:

من فکر می کنم که اهدافی که داشتیم را در فصل گذشته که منتهی به پایان سال ۲۰۱۵ هم شد به خوبی انجام داده ایم.

پس از مدتی تصمیم گرفتیم که تعادلی را در تیم برقرار کنیم که به همین خاطر توانستیم درماه های اکتبر و نوامبر در صدر جدول لیگ برتر باشیم.

پس از آن از لیگ قهرمانان خارج شدیم که ضربه سنگینی برای ما بود. پس عملا تا زمانی که به دسامبر برسیم مسیر خوبی را طی کرده ایم اما همه آن دوره های خوب را نمی توان گفت که در ۱۲ ماه سال می توان عملیاتی کرد.

فن خال با تیم های مختلفی از جمله آژاکس، آلکمار، بارسلونا و بایرن مونیخ توانسته قهرمانی های زیادی را  کسب کند و به دنبال این است که این موفقیت های پیشینش را در منچستریونایتد هم تکرار کند گرچه بحرانی که اولدترافورد درگیر آن است کار را برای این سرمربی هلندی تبار سخت کرده است.

با این حال، فن خال تیمش را در آستانه مسابقه با سوانسی در روز شنبه ستوده است و می گوید که به برد نیاز دارند تا بتوانند قهرمانی را کسب کنند:

ما نیاز داریم که ببریم چون می خواهیم که ببریم و در پایان باید در صدر جدول کارمان را تمام کنیم نه در نیمه جدول به همین خاطر باید پیروز شویم و باید اختلاف امتیازاتی که ایجاد شده را جبران کنیم.

 

به نظر شما آیا لوئیس فن خال می تواند منچستریونایتد را احیا کند؟

قرار دادن پاسخ