دیوید مویس : یونایتد باید فن خال را نگه دارد

0

دیوید مویس که به عقیده بسیاری از کارشناسان یکی از بدترین دوران های منچستریونایتد را رقم زده بود و اخراج هم شده بود می گوید که فن خال باید در اولدترافورد بماند. برخی عقیده دارند که منچستریونایتد بیش از حد به لوئیس فن خال مهلت داده تا بتواند تیم را اصلاح کند.

مویس زمانی که در سال ۲۰۱۳ پس از سرالکس فرگوسن قراردادی ۶ ساله با اولدترافورد بست یکی از بدترین خاطره های تاریخ یونایتدی ها را به ارمغان آورد و تنها پس از ۱۰ ماه ماندن در این باشگاه اخراج شد. در زمانی که مویس سرمربی شیاطین سرخ بود این باشگاه در رده هفتم بود.

اکنون هم منچستریونایتدی که در دستان فن خال است در رده ششم جدول قرار دارد و حتی از لیگ قهرمانان هم حذف شده اند. آنها ۸ بازی است که بردی کسب نکرده اند و از ۵ بازی اخیرشان ۴ تای آن را باخته اند.

در این وضعیت، با اینکه لوئیس فن خال در فشار زیادی قراردارد دیوید مویس معتقد است که مربیگری یونایتد پس از رفتن فرگوسن بسیارسخت است و باید به این مربی هلندی تبار فرصت بیشتری داد:

پس از سرالکس مربیگری واقعا در این باشگاه سخت تر و سخت تر شده است. باید فرصت بیشتری داد چون او داد جایگاه سرالکس را احیا می کند.

به همین خاطر امیدوارم که به لوئیس فن خال فرصت بیشتری بدهند. او مستحق زمان بیشتری است و باعث می شود که او بتواند کار خودش را ادامه بدهد.او قراردادهای زیادی را بسته است و باتوجه به تجربه ای که من در اسپانیا داشته ام باید به این بازیکنان زمان بدهیم تا بتوانند خودشان را نشان دهند.

درواقع باید یونایتد فن خال را نگه دارد. آنها نباید کاری کنند که به عنوان تیمی شناخته شوند که مرتبا مربیانش را عوض می کند.

دیوید مویس با اینکه شرایط بهتری نسبت به شرایط کنونی لوئیس فن خال داشته اما از این مربی هلندی تبار که سابقه حضور در آژاکس، بارسلونا و بایرن مونیخ را داشته انتظار نمی رفت که فصل گذشته را در رده چهارم تمام کند و این فصل را هم به خوبی به پایان نبرد.

فن خال پس از تساوی ۰-۰ مقابل چلسی گفته بود که استعفا نمی دهد چون حمایت بازیکنان و مسئولین یونایتد را دارد.

 

به نظر شما آیا فن خال هم مانند مویس به چهره ای منفور در اولدترافورد تبدیل خواهدشد؟

قرار دادن پاسخ