مأموریت رائول در امریکا چیست؟

0

در این سال ها بسیاری از بزرگان فوتبال دنیا به سمت لیگ امریکا می روند و در این کشور مربی می شوند و یا آخرین سال های بازی شان را در این کشور می گذرانند. رائول گونزالس ستاره پیشین تیم رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا هم در این راه است. پیشتر از رائول خواسته شده بود که به تیم رئال مادرید کمک کند اما این ستاره پیشین کهکشانی ها تمامی پیشنهادهای لالیگا را زمین گذاشته تا بتواند به امریکا برود.

رائول پیش از اینکه رکوردش در گلزنی در باشگاه رئال مادرید توسط کریس رونالدو شکسته شود گلزن ترین بازیکن این باشگاه به حساب می آمد. او در ۷۴۱ بازی ای که برای کهکشانی ها انجام داده بود توانسته بود ۳۲۳ گل به ثمر برساند. رائول ۱۶ فصل در رئال مادرید بازی می کرد و همین حضور و گل هایی که می زد خودش رکورد به حساب می آمد تا اینکه امسال رونالدو توانست رکورد او را بشکند.

در سال ۲۰۱۰ گفته می شود که اختلافاتی میان او و فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید ایجاد شده است و به همین خاطر رائول به شالکه رفت . سپس ۲ سال را در باشگاه السد قطر گذراند. او در فصل گذشته لیگ امریکا در تیم «نیویورک کاسموس» فعالیت می کرد.

مدت ها بود که مسئولین سانتیاگوبرنابئو از رائول خواسته بودند که به این باشگاه بازگردد و حتی کاندید مربیگری هم در این باشگاه بود. اما او این پیشنهاد پرز را به خاطر ماموریتی که رئیس لالیگا به وی داد رد کرد.

خاویر تباس (رئیس لالیگا) به رائول گفته بود که به امریکا برود و در تیم ملی این کشور خدمت کند (البته کار تبلیغاتی) و به همین سبب بتواند درآمدهای لالیگا را بیشتر کند.

از رائول ۳۸ ساله که در مراسمی در میامی امریکا مصاحبه می دش درمورد این مسائل هم سوالاتی شد که وی پاسخ داد:

الان به فعالیت تبلیغی برای باشگاه های لالیگا مشغول هستم.

اصلا در نظرم این نیست که به رئال مادرید بازگردم؛ چه به عنوان مربی و چه به عنوان رئیس باشگاه. شاید در آینده این اتفاق بیفتد اما اکنون علاقمندم که با خانواده ام باشم و در این پروژه لالیگا شرکت کنم. من بهترین ها را برای رئال مادرید آرزو می کنم اما اکنون سرم برای ماموریت لالیگا بسیارشلوغ است.

ساده ترین کار این است که مربیگری کنم؛ البته چالش بسیاربزرگی هم هست اما اکنون با برندهای مختلفی در دنیا ارتباط گرفته ام و می خواهم تجربیاتم را بیشتر کنم.

از اینکه بخشی از پروژه برندسازی لالیگا هستم خوشحالم. تیم های لیگ کشورم تا مدت ها با نتایج خوب این پروژه مأنوس خواهندبود. خداحافظی من از فوتبال تدریجی خواهدبود و رویایم این است که در نیویورک بمانم.

لالیگا هم این فرصت را به من داده است تا بتوانم تجربه بیشتری کسب کنم و لیگ کشورم را بهترین لیگ دنیا کنم.

فعالیت هایی که رائول گونزالس برای کشورش انجام می دهد در راستای جذب سرمایه گذاران امریکایی و برندهای بسیار مشهور و آوردن آنها به لالیگا است؛ به عنوان مثال بهترین لیگ دنیا که لیگ جزیره است اکنون با شرکت شورولت امریکا ارتباطاتی گرفته و حتی این شرکت به صورت مستقیم به یکی از اسپانسرهای منچستریونایتد تبدیل شده است.

وجود سرمایه های بیشتر در هرلیگ می تواند به آن لیگ کمک کند تا سطح بازی هایش را بالاتر ببرد و رائول گونزالس و رئیس لالیگا هم به دنبال رسیدن به همین مقصود هستند.

قرار دادن پاسخ