فن خال بالاخره اخراج می شود؟

0

پیش ار کریسمس، لوئیس فن خال دو بازی را در اختیار داشت تا بتواند خودش را در باشگاه حفظ کند. البته با اینکه یکی از آنها را باخت و دیگری را مساوی کرد هنوز اخراج فن خال در هاله ای از ابهام است.

در اولین بازی، شیاطین سرخ با نتیجه ۲-۰ به استوک سیتی باختند اما در بازی دوم به چلسی هنوز بحران زده ای که با هیدینک کارش را ادامه می دهد برخورد کردند و با نتیجه ۰-۰ مساوی کردند؛ در بازی با چلسی، اگرچه شیاطین سرخ تقریبا تمام مالکیت توپ را در اختیار داشتند اما نتوانستند توپ را وارد دروازه کورتوا کنند.

پس از باختی که منچستریونایتد به استوک سیتی داد، بسیاری از هواداران می گفتند که لوئیس فن خال در وقت اضافه یونایتد قرار دارد و به زودی این تیم را ترک می کند. از سوی دیگر روابطی که اولدترافورد با خوزه مورینیو گرفته بود بر احتمال این مسئله می افزود.

اما با این حال، فن خال تا بازی پس فردای آن روز مقابل چلسی بر جای خودش استوار بود و توانست یک تساوی دیگر کسب کند. یونایتد در این بازی باید یک الی دو پنالتی کسب می کرد (یکی از روی هند ویلیان و دومی به خاطر خطایی که روی خوان ماتا رخ داد). در این بازی یک سیو خارق العاده از کورتوا هم مقابل آندر هررا شاهد بودیم. بعد از بازی کورتوا به رسانه ها گفت که می دانسته می تواند این توپ را مهار کند.

شاید برخلاف بازی های دیگر منچستریونایتد، هواداران بتوانند این بازی که از سوی یونایتد سراسر حمله بود را تحمل کنند و فن خال را به خاطر تساوی ببخشند اما اینکه آنها ۸ بازی است که نتوانسته اند بردی کسب کنند باعث می شود که هواداران هم صدایشان به هوا برود. فن خال و بازیکنانش در ۸ بازی اخیر ۷ تساوی و ۱ باخت در خانه کسب کرده اند. آخرین باری که آنها در اولدترافورد گلزنی کرده اند به ماه سپتامبر باز می گردد.

اکنون مسئولین اولدترافورد ظاهرا عزمی برای اخراج فن خال ندارند. فن خال دو بازی دیگر در اختیار دارد: اولی با سوانسی در لیگ و دومی با شفیلدیونایتد در FA Cup که اگر بخواهد پیروزی ای در این دو بازی کسب نکند دیگر جایی برای او در منچستریونایتد باقی نخواهدماند.

همان طور که مورگان اشنایدرلین پیش از بازی با چلسی به هواداران گفته بود بازی های یونایتد تهاجمی تر خواهدشد. فن خال این بار یکی از زیباترین بازی هایی را انجام داد که از زمانی که به اولدترافورد آمده بود انجام داد. آنها توانستند موقعیت های زیادی را خلق کنند و تقریبا هواداران حداقل از این یک بازی راضی استادیوم را ترک کردند و این درحالی بود که گاس هیدینک و شاگردانش هم به امتیاز به شدت نیاز داشتند تا از محدوده خطر انتهای جدول نجات پیدا کنند.

به نظر می رسد که لوئیس فن خال چیزی برای از دست دادن ندارد و به راحتی اکنون می تواند ریسک های زیادی را برای حمله به حریف تحمل کند. دو بازی پیش روی آنها هم می تواند بازی های مناسبی برای بهتر عمل کردن فن خال باشد و بتواند او را تا پایان این فصل در اولدترافورد نگه دارد.

 

به نظر شما چرا مسئولین منچستریونایتد پس از باخت به استوک سیتی و تساوی مقابل چلسی، فن خال را اخراج نکردند؟

قرار دادن پاسخ