ستارگان NBA علیه خشونت امریکا

0

قطعا در روزهای اخیر خبرهای خشونت با سلاح گرم را در خیابان ها، مدارس و دانشگاه های امریکا را شنیده اید. این خبرها در مهد تمدن و امنیت باعث می شود که بسیاری از مردم در رعب و وحشت سرهایشان را به رختخواب ببرند.

اما ستارگان NBA و در رأس همه آنها استفن کوری تصمیم گرفته اند تا با صحبت هایی که انجام می دهند و ایجاد یک کمپین مخالفت خودشان را با این کشتارهایی که در امریکا رخ می دهد اعلام کنند. همه امریکایی ها چه کسانی که به بسکتبال علاقه دارند و چه کسانی که ندارند از این اقدام این ستارگان استقبال کرده اند.

شاید خاطرتان باشد که «ریلی کوری» دختر استفن کوری در یک کنفرانس خبری پس از قهرمانی پدرش در فصل گذشته در بسکتبال NBA به وی گفت که “ساکت باش”. البته ریلی کوری تنها ۳ سال دارد. این بار قرار است تبلیغی که استفن کوری ضبط کرده است در تلویزیون پخش شود. استفن کوری درمورد اینکه این بار پیامی متفاوت برای دخترش دارد گفت:

اخیرا شنیده بودم که در تابستان یک دختر سه ساله قربانی تیراندازی شده است. دختر من هم ریلی هم سن و سال اوست.

گاهی دیده می شود که ستارگان ورزشی در فعالیت های اجتماعی شرکت می کنند اما استفن کوری توانسته فعالیت های خودش را به خوبی افزایش دهد. البته این بار این حرکت تنها به استفن منتهی نمی شود بلکه مهاجم تیم «نیویورک نیکس» یعنی «کارملو آنتونی»، «یوکیم نوح» از شیکاگوبولز و «کریس پاول» مشهور گارد رأس لس آنجلس کلیپرز در میان این ستارگان هستند.

این ستارگان به دنبال این هستند که کمپینی تشکیل دهند تا طی آن بتوانند از خشونت ها و تیراندازی هایی که در امریکا خصوصا در سال های اخیر جلوگیری کنند. یک انجمن هم حامی این ستارگان در این راه است و بودجه ای را برای این مسئله کنار گذاشته است. باتوجه به آماری که این انجمن و موسسه ارائه می کند روزانه ۸۸ نفر در امریکا به خاطر تیراندازی جانشان را از دست می دهند که آمار بسیاروحشتناکی است.

کارملو آنتونی بازیکن تیم «نیویورک نیکس» می گوید:

شما در امریکا خیلی راحت می توانید به هرگوشه ای بروید و اسلحه بگیرید. سلاح به راحتی در دسترس همگان است و اکنون ما مانند مردم تصمیم گرفته ایم که با این مسئله مبارزه کنیم.

کریس پاول هم در این مورد می گوید:

در تمام دوران حرفه ای ام زمانی که در امریکا سفر می کردم همیشه خبرهایی که از خشونت با اسلحه می شنیدم حاکی از افزایش قربانیان تیراندازی بوده است و اینها باعث می شود که امید مردم به نومیدی بدل شود. به عنوان یک پدر و ورزشکار حرفه ای می دانم که بسیاری از مردم روی من حساب باز می کنند به همین خاطر می خواهم کمک کنم تا همه مان علیه خشونت و تیراندازی قیام کنیم و زندگی مان را نجات دهیم. من افتخار می کنم که این پیام به سرعت پخش می شود و امیدوارم که بتوانیم امریکایی آزاد و بدون خشونت داشته باشیم.

استفن کوری هم در این مورد گفته است:

من نمی دانم اگر روزی با من تماس بگیرند و بگویند دخترت کشته شده است چه واکنشی نشان می دهم؟! هیچ پدر و مادری دوست ندارند چنین خبری بشنوند.

ما هرکاری انجام می دهیم که بتوانیم این فرهنگ را تغییر دهیم. من یک صدا دارم و می خواهم آن را به اشتراک بگذارم تا خشونت و تیراندازی در تمام کشور برچیده شود.

 

به نظر شما آیا حضور ورزشکاران و ستارگان می تواند کمکی به اتمام خشونت در امریکا بکند؟

قرار دادن پاسخ