صحبت های لوئیس فیگو درمورد آینده زیدان و گواردیولا

0

لوئیس فیگو ستاره پیشین رئال مادرید که سابقه همبازی بودن با زین الدین زیدان را هم دارد می گوید که هواداران رئال مادرید دیگر نمی توانند حضور رافا بنیتز را در تیم تحمل کنند و صبرشان تمام شده است.

بنیتز از همان زمانی که به عنوان سرمربی رئال مادرید و جانشین کارلو آنجلوتی انتخاب شد مورد انتقادات شدیدی واقع شده بود. این انتقادات بیشتر به دلیل روش مربیگری وی درمورد دفاعی بودن او بود و پس از باخت ۴-۰ مقابل بارسلونا در این فصل هم انتقادات بسیاربیشتر هم شده است.

براساس یکی از برنامه های رادیویی اسپانیا، فلورنتینو پرز احساس می کند که بنیتز نمی تواند تیم را به خوبی هدایت کند و به دنبال یک جانشین به جای اوست و همه نگاه ها پس از اخراج مورینیو به خوزه است.

فیگو در این میان می گوید که یکی از کاندیدهای احتمالی سرمربیگری رئال مادرید کسی نیست جز زین الدین زیدان:

قطعا یکی از اهداف زیدان سرمربی شدن در رئال مادرید است.به نظرم او که اکنون مربی تیم ب رئال مادرید است در ذهنش این هدف را دارد که روزی سرمربی تیم اصلی شود.

البته این مسئله کاملا به فرصت هایی بستگی دارد که ایجاد می شود؛ اینکه آنها بخواهند به تو مسئولیت این کار را بدهند یا خیر.

فیگو درمورد حضور بنیتز در سانتیاگو برنابئو هم گفت:

مادرید تیمی است که اصلا زمان کافی ندارد و همیشه باید ببرد. به همین خاطر همه چیز به تصمیم مسئولین بازمی گردد که بخواهند او را نگه دارند یا خیر.

فیگو پیش از اینکه در سال ۲۰۰۰ از بارسلونا به رئال مادرید برود با پپ گواردیولا هم همبازی بوده است. اکنون به نظر می رسد که رفتن گواردیولا به لیگ انگلستان قطعی است و فیگو هم می گوید که او می تواند یکی از بهترین ها در این لیگ باشد:

پپ فلسفه فوتبال خاصی برای خودش دارد و به نظرم حاضر است در راه این فلسفه بمیرد. او تلاش می کند که همیشه آن فلسفه را در تمامی باشگاه هایی که در اختیار دارد پیاده کند.

به نظرم وقتی سطح شما به بالاترین مربیان دنیا می رسد انتخاب های زیادی برای مربیگری ندارید. به همین خاطر باید از میان یکی از باشگاه های انگشت شمار یکی را انتخاب کنید. به نظرم اصلا سخت نیست که حدس بزنیم او به کجا می رود.

 

به نظر شما آیا مطرح کردن زیدان در این زمان به جای بنیتز کار خوبی است؟

قرار دادن پاسخ