هیدینک در راه رفتن به ۴ تیم اول؟!

0

گاس هیدینک سرمربی کنونی چلسی معتقد است که می تواند آبی های لندنی را به میان ۴ تیم اول لیگ برتر برساند. او به شاگردانش گفته که خودشان را در آینه نگاهی بیندازند و تصمیم بگیرند که بتوانند در میان ۴ تیم نهایی باشند.

هیدینک در اولین کنفرانس خبری خودش از زمانی که به عنوان مربی موقت چلسی منصوب شده است از تجربه نه چندان مطلوبش در دوران مربیگری تیم ملی هلند دفاع کرده است.

هیدینک که در سال ۲۰۰۹ هم به عنوان مربی موقت در چلسی منصوب شده بود می گویند می تواند با قرارگرفتن در ۴ تیم برتر لیگ تیمش را به لیگ قهرمانان فصل آینده بفرستد:

روی کاغذ من می توانم این تیم را به میان ۴ تیم اول برسانم اما باید بگویم که لیگ برتر یکی از لیگ های بزرگ است. تمامی تیم ها آماده هستند تا با یکدیگر بجنگند. از آخرین باری که در این لیگ بودم خیلی تغییرات زیادی کرده است.

هیدینک ۶۹ ساله در ماه ژوئن امسال پس از نتایج ضعیفی که با تیم ملی هلند گرفت از این تیم اخراج شد و اکنون به بازیکنانی که به دنبال توهین به خوزه مورینیو هستند گفته است که به جای این کار باید مهربانی و غیرت خودشان را نشان دهند:

از صمیم قلب اعلام می کنم که بسیار خوشحالم که با این بازیکنان کار می کنم. من برای رفتن به زمین لحظه شماری می کنم تا بتوانم کارم را با آنها شروع کنم.

دیروز با تمامی ترکیب تیم صحبت کردم. به آنها گفتم که اتفاقات زیادی ممکن است در فوتبال رخ بدهد و از آنها می خواهم که خودشان را در آینه ببینند، نه فقط دو ثانیه بلکه بیشتر تا بتوانند بفهمند که چطور می توانند با هم در زمین کار کنند.

به آنها به عنوان بازیکنان حرفه ای گفتم که خودشان را در آینه نگاه کنند و بیشترین انتقادها را به خودشان بکنند. آنها باید میل به بازی کردن داشته باشند.

ما باید به باشگاه و هواداران نشان دهیم که حاضریم این نیم سال اخیر را پاک کنیم و خودشان را در بازی های بعدی به بالای جدول برسانیم. اگر این را بخواهیم، نتایج هم به دنبالمان خواهند آمد.

هیدینک از زمانی که چلسی را در دفعه پیش ترک کرده نتوانسته افتخارات زیادی را کسب کند. او در سال ۲۰۱۲ نتوانست ترکیه را به یورو برساند.پس از توقف کوتاهی که در تیم «آنژی ماخاچاکالا» داشت به تیم ملی هلند رفت. هلند در آن زمان با فن خال توانسته بود سوم جهان شود؛ اما بازهم هیدینک نتوانست تیم ملی هلند را به یورو ۲۰۱۶ برساند و اخراج شد.

هیدینک درمورد این دوران گفت:

شما باید همه چیز را ببینید و سپس اظهارنظر کنید. باتوجه به آخرین نتیجه ای که کسب شده بود هلند نتایج خوبی را در برزیل کسب کرد.

من نتوانستم کارم را در تیم ملی هلند تمام کنم.آنها (فدراسیون فوتبال هلند) تصمیم گرفتند که مرا کنار بگذارند. اگر راستش را بخواهید واقعا ناراحت شدم. ما هنوز ۴ بازی دیگر برای صعود به یورو داشتیم.

هیدینک همچنین از عملکردی که مورینیو در این مدت در چلسی داشت دفاع کرد و گفت:

من احترام زیادی برای او و افتخاراتی که کسب کرده قائلم. او توانسته جام های زیادی را کسب کند اما همیشه خیلی اتفاقات دیگری در فوتبال رخ می دهد. من همیشه این را می گویم : “هیچ مربی ای در دنیا نیست که طعم اخراج را تجربه نکرده باشد، همه مربیان همیشه اخراج را تجربه می کنند”

 

به نظر شما آیا هدف گذاری رسیدن به میان ۴ تیم اول لیگ برتر انگلیس توسط گاس هیدینک عملی است؟

قرار دادن پاسخ