پایان بلاتر و پلاتینی

0

گرک دایک رئیس فدراسیون فوتبال انگلستان معتقد است که محرومیت های ۸ ساله ای که کمیته اخلاق فیفا برای سپ بلاتر و میشل پلاتینی وضع کرده است پایانی است برای عمر فعالیت های ورزشی این دو نفر. این دونفر به جرم دادن رشوه ۲ میلیون فرانکی از سوی فیفا به میشل پلاتینی به این محرومیت محکوم شده اند. سپ بلاتر که احتمالا عمری برایش نمی ماند که بتواند دوباره به فیفا یا پست های دیگر این نهاد بازگردد اما به نظر می رسد که با این وضعیت و توصیفی که گرک دایک می کند، میشل پلاتینی هم نمی تواند ادامه راه را برود.

مسلما این احکام توسط سپ بلاتر و میشل پلاتینی مورد اعتراض واقع خواهدشد.

شبکه BBC5 در مصاحبه ای با گرک دایک از وی پرسید که آیا با سپ بلاتر همدردی می کند یا خیر که پاسخ داد:

برای بلاتر؟! من؟! نه.

او هیچ وقت خودش را از فیفا جدا نکرد. او فکر می کند که خودش فیفاست و این مسئله انسان را آزرده خاطر می کند. بعید می دانم که او بتواند به این تفکر غلبه کند. اگر حمله ای به فیفا می شود او فکر می کند که به او حمله شده است.

گرک دایک که ابتدا برای کاندیداتوری میشل پلاتینی از وی حمایت هم کرده بود پس از اینکه این پرونده برای پلاتینی پیش آمد از حمایت وی دست برداشت:

تصمیمی که برای حمایت از آقای پلاتینی گرفتیم تصمیم زودهنگامی بود. ما فکر می کردیم او همان کسی است که فعالیت خوبی در یوفا داشته است ولی وقتی این مسئله رخ داد همگی ناامید شدیم. ما این مسئله را نمی دانستیم.

به نظرم او اکنون به دنبال اعتراض به این رأی کمیته اخلاق است اما فکر می کنم که این رأی دیگر پایانی بر فعالیت های او و بلاتر است.

از دایک پرسیده شد که پس از میشل پلاتینی از چه کسی در انتخابات فیفا حمایت می کند که پاسخ داد:

ما هنوز تصمیمی در این زمینه نگرفته ایم.

در ژانویه نگاهی به تمامی کاندیداها می اندازیم و تلاش می کنیم که در دیرترین زمان ممکن تصمیم مان را بگیریم.

 

به نظر شما آیا پلاتینی پس از این محرومیت ۸ ساله دوباره به فوتبال بازمی گردد؟

قرار دادن پاسخ