رکورد کلین شیت دیوید جیمز در دستان پیتر چک

0

بازی امروز آرسنال و استون ویلا نشان داد که توپچی ها امسال را دیگر برای قهرمانی آماده اند و پیتر چک هم که به جای شزنی در این تیم انجام وظیفه می کند به خوبی کار می کند. با برد ۲-۰ امروز آرسنال مقابل استون ویلا، این تیم به صدر جدول می رود؛ البته بازی فردای لسترسیتی و چلسی از اهمیت بسیاری برای تعیین سرنوشت هردوتیم در قعر و صدر جدول برخوردار است.

پیتر چک امروز ۱۶۹ امین کلین شیت خودش را انجام داد و با رکورد دیوید جیمز برابر شد. رکوردی که دیوید جیمز از خودش به جای گذاشته بود مربوط به درخشش وی در تیم های لیورپول، استون ویلا، وستهام، منچسترسیتی و پورتسموث بود. این رکورد پیتر چک همچنین رکورد بیشترین کلین شیت لیگ برتر انگلستان هم هست.

پیش از این در تابستان که پیتر چک پس از ۱۱ سال از چلسی به توپچی ها پیوست گفته می شد که این دروازه بان به زودی می تواند رکورد کلین شیت های جیمز را بشکند. با این حال، پیتر چک در توئیترش خودش نوشت به خاطر اینکه ۴ بازی در این سال ها به طور کامل از ابتدا به زمین نرفته است کلین شیت هایش محسوب نشده است وگرنه زودتر از اینها این رکورد توسط وی شکسته می شد. او در سپتامبر امسال در توئیترش نوشته بود:

من ۱۷۱ کلین شیت در لیگ برتر انگلیس دارم اما ۴ تای آنها به خاطر اینکه ۹۰ دقیقه کامل در زمین نبودم حساب نشده است.

پس از بازی آرسنال با استون ویلا از آرسن ونگر درمورد این رکوردشکنی پیتر چک پرسیده شد که وی پاسخ داد:

اصلا باورم نمی شود که کسی پیتر چک را زیر سوال ببرد. او در تاریخ بهترین است. رکورد او این مسئله را ثابت می کند.

در این بازی الیویر ژیرو و آرون رمزی برای توپچی ها گلزنی کردند. گل امروز ژیرو پنجاهمین گل وی در ۱۱۳ بازی در لیگ برتر انگلستان می باشد. تیری هانری با ۸۳ گل و «رایت» با ۸۷ گل رکورد بیشترین گلزنان آرسنال را در لیگ انگلستان دارند که احتمالا ژیرو با این درخششی که در آرسنال دارد تلاش می کند به رکورد این بزرگان نزدیک شود.

 

به نظر شما آیا آرسنال با این وضعیت خوبی که دارد می تواند قهرمان امسال لیگ برتر شود؟

قرار دادن پاسخ