احترام بی نظیر جیمز هاردن به کوبی برایانت

0

در بازی دیروز راکتس مقابل لس آنجلس لیکرز که جزو بازی های خداحافظی کوبی برایانت در این فصل هم محسوب می شد، جیمز هاردن ستاره راکتس یکی از بهترین نمایش هایش را برای راکتس انجام داد و باعث شد که لیکرز نتواند خوشحالی را در این بازی برای برایانت به ارمغان بیاورد اما این باعث نمی شد که جیمز هاردن به کوبی برایانت بی احترامی کند بلکه با احترامی مثال زدنی که به این بازیکن پیشکسوت گذاشت توانست آبروی زیادی را برای خودش بخرد.

در این بازی جیمز هاردن در ۲۱ تلاشی که داشت توانست ۳۰ امتیاز برای تیمش کسب کند تا راکتس ۱۲۶-۹۷ پیروز میدان باشد.

هاردن مانند هم تیمی اش «راسل وست بروک» این بار اصلا عصبانی بازی نمی کند و شوت های سه امتیازی مانند استفن کوری نمی انداخت. او به راحتی در «درایو»ها و پرش ها امتیاز کسب می کند. گرچه که بازی سازی او در برخی اوقات ضعیف می شد اما باید از او تشکر کرد که از مناطق مختلف زمین توانست امتیاز کسب کند.

بزرگترین مشکلی که این روزها گریبان هاردن را گرفته اشتباهات و ضعف در دفاع کردن است که آرام آرام دارد بهتر می شود.

در این شب، برایانت که واقعا نشان می داد وقت خداحافظی اش شده است بازی خوبی را به نمایش گذاشت اما از سوی دیگر هاردن به هواداران نشان داد که باید برای همیشه سپاسگزار اسطوره شان یعنی کوبی برایانت باشند.برایانت پس از این بازی به رسانه ها گفت:

به نظر می رسید که او (هاردن) راه خودش را پیدا کرده است. زمانی که او در مدرسه درس می خواند من بازیکنی مثل او بودم.

او در این بازی، نمایش معمولی خودش را نشان داد؛ درحالی که می توانست پرتاب های سه امتیازی کند اما این کار را نکرد.

در صبح شنبه و پیش از بازی لیکرز و راکتس، هاردن به رسانه ها گفته بود که زمانی که ۷ سالش بوده در سال ۱۹۹۶ برایانت اولین بازی اش را برای لیکرز انجام داده است. هاردن دیگر اکنون یک بازیکن حرفه ای شده و می گوید آن زمان هواداران لیکرز را می دیدم که فقط نام برایانت را صدا می زدند.

پس از این بازی، هاردن و برایانت به گرمی یکدیگر را در آغوش گرفتند. هاردن پس از بازی بازهم خاطره دوران بچگی اش برایش تداعی شد چراکه هواداران همگی کوبی را صدا می کردند. هاردن به رسانه ها گفت:

او واقعا اسطوره است. امسال آخرین سال او بود. من هم نام او را فریاد می زدم و خوشحالم که یکبار دیگر توانستم این شانس را داشته باشم که مقابل او بازی کنم. متاسفانه هیچ گاه این شانس را نداشتم که مقابل مایکل جردن بازی کنم اما به نظرم کوبی، مایکل جدید است.

شاید باورتان نشود، هاردن آنقدر عاشق این مرد شده بود که حتی کفشی که در سالیان پیش به پا می کرد را یادش بود. آن زمان ها، کوبی برایانت عاشق برند آدیداس بود اما هاردن اکنون عاشق برند نایک است. برایانت در این مورد می گوید:

من عاشق جیمز هستم. او واقعا یک ورزشکار جان سخت عاشق نایک است.

 

قرار دادن پاسخ