بسکتبالیست های فشن NBA + تصاویر

0

در بسکتبال NBA نام های مشهوری مانند لبرون جیمز، کریس بوش و نام های دیگری حضور دارند که هرکدام در هرمهمانی به یک شکل دیده می شوند. شاید برای خیلی ها جذاب باشد که ثروتی که این بازیکنان در بسکتبال و گرفتن تبلیغات تجاری کسب می کنند باعث می شود که دستیارانی برای انتخاب نوع فشن برای هرمراسم داشته باشند و پول هنگفتی را خرج لباس های مختلف کنند. اکنون می خواهیم با این ستارگان همراه شویم و بیش از این درمورد این مسئله بدانیم، پس با سوت همراه باشید.

کریس بوش از زمانی که در میامی هیت بازی می کرد لباس های مختلفی برای حضور در کنفرانس خبری داشت و هردفعه به یک شکلی در کنفرانس های خبری شرکت می کرد. پس از او، لبرون جیمز و «دواین وید» هم به او اضافه شدند.

دوره ای بود که میامی هیت تیم های مختلف را درو می کردند و همین مسئله باعث می شد که این سه ستاره بزرگ، رقابتی را هم در عرصه زمین بسکتبال و هم در عرصه پوشش لباس داشته باشند. کریس بوش می گوید:

فقط می خواستیم خوش باشیم چون یک جورایی این مسئله به رقابت تبدیل شده بود. این قضیه مثل این بود که مثلا من می گفتم می خواهم بهترین بازی ام را در زمین داشته باشم و این را هم می دانستم که آنها هم همین را در ذهن دارند. به همین خاطر خیلی برایم جذاب بود که بدانم این دوستانم در دیدار بعدی چگونه لباس می پوشند.

«کالین بارنت» برای سال ها دستیار پوشش «وید» بود. او درمورد رقابت این سه بازیکن با هم می گوید:

آنها باید برای هربازی ۹ انتخاب برای پوشش می داشتند. شاید خیلی سخت باشد که شما هم برای استایلی که آنها در زمین دارند و هم برای پوششی که در بیرون از زمین دارند باید لباس مهیا و طراحی کنید.

در آن زمان ها (سال ۲۰۱۰) بارنت از کت های پشمی و بلیزرهای بسیار زیبا استفاده می کرد و حتی خالکوبی های این بازیکن را هم طراحی می کرد. او فشن موهای این بازیکن را برای هربازی طراحی می کرد.

پس از این ماجراها، بوش هم به این سمت رفت که مشاورین فشن داشته باشد. اکنون آرام آرام این شغل در میان متخصصین طراحی پوشش و مدل مو جاافتاده است که می توانند به بازیکنان NBA مشاوره بدهند.

«کشا مک لئود» متخصص استایل کریس بود است. او می گوید که بازیکنان نیاز دارند که بهترین پوشش را در انظار عمومی داشته باشند حتی زمانی که می خواهند به زمین بسکتبال بروند.

درواقع «مک لئود» این مسئله را می گوید که بازیکنان باید خودشان را در چشم مردم خوب ببینند. او می گوید پیش از شروع هرفصل با کریس بوش می نشینند و ساعت ها را صرف مشورت و بحث و تبادل نظر بر سر فشن های آن فصل می کنند و بازهم پیش از هربازی دوباره با هم مشورت می کنند. کریس بوش در این مورد می گوید:

این خیلی خیلی مهم است چون من باید متناسب با هرمراسم و خوش پوش باشم.

«مک لئود» آمار خیره کننده ای را از لباس های مختلف کریس بوش اعلام می کند. او می گوید که کریس بوش ۵۵ جفت کفش مختلف، ۴۰ کت، ۳۵ الی ۴۰ پیراهن و ۶ گرمکن ورزشی خاص دارد که این آمار تنها برای یک ماه پوشش کریس بوش است و در این یک ماه از میان این چند قلم لباس برای هر مراسم یکی را انتخاب می کند.

این قضیه آنجایی جالب تر می شود که این بازیکن می خواهد به مسافرت برود. یک بسته بسیاربزرگ لباس و پوشش های مختلف همراه خودش می برد و «مک لئود» هم از راه ایمیل با او در ارتباط است؛ خود مک لئود در مورد مشورت هایی که به این شکل می دهد می گوید:

من تاریخ سفرهایش را یادداشت می کنم؛ حریفان بازی هایشان را می دانم و آب و هوا را هم از طریق تلویزیون ملی و محلی آنجا چک می کنم. زمانی که به مسافرت می رود یادداشت هایی می گذارم مثلا می نویسم ” الان می توانی کتت را دربیاوری” با اینکه «پیراهن آستین بلند را بپوش” یا اینکه « نیازی نیست کراوات بزنی» یا مثلا «اگر هوا بارانی شد آن جواب را پایت کن”

کریس بوش هم به راحتی این توصیه های مک لئود را می پذیرد. او می گوید:

من این قضیه را خیلی جدی می گیرم. من می خواهم هرجا که می روم خوب به نظر بیایم و زیبا باشم و همه به من توجه کنند. این قضیه برایم خیلی جالب است.

مراسم آخر هفته ستارگان

مردم برای مشاهده مراسمی سالیانه به نام «آخر هفته ستارگان» خرج بسیاری می کنند جایی که کریس بوش هم در آن هرسال حضور پیدا می کند. این ورزشکاران پس از این مراسم ثروت بادآورده ای نصیبشان می شود.

در فوریه امسال که این مراسم در تورنتو برگزار می شد، کریس بوش با یک استایل خارق العاده و پیچیده وارد مراسم شد. مک لئود در این مورد می گوید:

واقعا وسایل سفر زیادی دارد چون باید کت های زیادی را بسته بندی کنم. چکمه های زیادی هست که باید بسته بندی شوند، لباس های پشمی و…

عملا من کمد لباس هایش را با خودم حمل می کنم!

مک لئود معمولا ۴ روز پیش از مراسم به این شهر می رود و به همراه ۵ چمدان بزرگ برای لباس های کریس بوش با او مشورت می کند:

پیش از اینکه او به اتاق هتلش برسد من می روم و اتاق و کمد لباس هایش را آماده می کنم. کارهایی که او در این روزها باید انجام دهد این است که لباس هایش را ابتدا دربیاورد و لباس های راحتی را بپوشد و برود بخوابد تا روز بعد.

البته مک لئود کسی است که بازیکنان بزرگی مانند «آندره ایگودالا» (ارزشمندترین بازیکن فینال NBA) و «سرنا ویلیامز» تنیسور مشهور زیر دستش لباس به تن می کنند و زیبا می شوند.

کریس بوش هم در این مورد می گوید:

ما همیشه یک اتاق پر از وسایل داریم. همیشه آنها را بررسی می کنیم و نهایتا تصمیمات لحظه آخری می گیریم چون انتخاب های زیادی داریم.

اگر بخواهم یک کت بپوشم باید از میان ۳ الی ۴ تایی که داریم انتخاب کنم. این برایم خیلی جالب است چون انگار به خرید می روم در حالی که در اتاق خودم هستم.

اکنون به مشاهده طراحی ها و لباس های مختلف بازیکنان بسکتبال امریکا می نشینیم:

سه بزرگ فشن NBA (از چپ به راست): کریس بوش، دواین وید و لبرون جیمز

سه بزرگ فشن NBA (از چپ به راست): کریس بوش، دواین وید و لبرون جیمز

لبرون جیمز به همراه دواین وید (فرد پشت سر)

لبرون جیمز به همراه دواین وید (فرد پشت سر)

دنیس رودمن که در دهه 1990 با تتوهایی که داشت نظر بسیاری را به خودش جلب می کرد

دنیس رودمن که در دهه ۱۹۹۰ با تتوهایی که داشت نظر بسیاری را به خودش جلب می کرد

تصویر دیگری از رودمن؛ او با شیکاگوبولز در میان سال های 1995 تا 1998 قهرمان شده بود

تصویر دیگری از رودمن؛ او با شیکاگوبولز در میان سال های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸ قهرمان شده بود

کریس اندرسون (معروف به بردمن) بازیکن میامی هیت

کریس اندرسون (معروف به بردمن) بازیکن میامی هیت

تایسون چندلر به عقیده بسیاری از روش کریس بوش تقلید می کند

تایسون چندلر به عقیده بسیاری از روش کریس بوش تقلید می کند

«میلز ترنر» بازیکن ایندیانا پیرسرز

«میلز ترنر» بازیکن ایندیانا پیرسرز

کریس پاول برای حضور در میان سردمداران امریکا یک مشاور فشن استخدام کرد

کریس پاول برای حضور در میان سردمداران امریکا یک مشاور فشن استخدام کرد

 

به نظر شما چرا بازیکنان بسکتبال NBA این قدر به پوشش خودشان اهمیت می دهند؟

قرار دادن پاسخ