رنکینگ کشتی فرنگی جهان : غیبت غمناک سوریان

0

امروز رنکینگ و رتبه بندی کشتی گیران دنیا در بخش فرنگی اعلام شد و مهم ترین اتفاق برای ایران، عدم حضور نام حمید سوریان در میان کشتی گیران برتر دنیاست. در این رتبه بندی، آرتور الکسانیان ارمنستانی که دوسال است هیچ رقابتی را واگذار نکرده در صدر وزن خودش قرار گرفته است.

جالب اینجاست که بدانید الکسانیان در جام جهانی لاس وگاس امسال توانست قاسم رضایی از ایران که مدال طلای المپیک لندن را هم داشت را شکست دهد.

بدون توضیح بیشتر به سراغ بهترین های دنیا در کشتی فرنگی در آخرین رنکینگ اعلامی اتحادیه جهانی کشتی برویم؛ با سوت همراه باشید:

وزن ۵۸ کیلوگرم

 1. اسماعیل بوررو مولینا از کوبا
 2. روشن بایراموف از آذربایجان
 3. آلمات کبیسپایف از قزاقستان

نکته جالب در این وزن که حمید سوریان از ایران هم باید دیده می شد این است که حمید سوریان بازی خودش را در جام جهانی به روشن بایراموف با نهایت ناداوری واگذار کرد و نتوانست مدال خوش رنگی را در این رقابت ها کسب کند. در این وزن هیچ ایرانی ای نتوانسته بود در میان ۲۰ کشتی گیر برتر قرار بگیرد.

وزن ۶۶ کیلوگرم

 1. فرانک استابلر از آلمان
 2. ریو هان سو از کره جنوبی
 3. داوور استفانک از صربستان

۱۳. مهدی زیدوند از ایران 

۱۴. محمدعلی گرایی

در این وزن، زیدوند با بردی که در مسابقات جایزه بزرگ اخیر کسب کرد و خودش را به فینال این رقابت ها رساند توانست نام خودش را در میان ۲۰ کشتی گیر برتر این وزن ببیند.

وزن ۷۱ کیلوگرم

 1. رسول چونایف از آذربایجان
 2. آرمن واردانیان از اوکراین
 3. آدام کوراک از روسیه

۹. افشین بیابانگرد از ایران

۱۰. رامین طاهری از ایران

وزن ۷۵ کیلوگرم

 1. رومن ولاسوف از روسیه
 2. دوشان کارتیکوف از قزاقستان
 3. کیم هیون وو از کره جنوبی

۷. سعید عبدولی از ایران

۱۳. پیام بویری از ایران

وزن ۸۰ کیلوگرم

 1. سلکوک سبی از ترکیه
 2. لاشا گوبادزه از گرجستان
 3. ویکتور ساسونوفسکی از بلاروس
 4. یوسف قادریان از ایران

یوسف قادریان جوان آینده داری از ایران است که با اینکه سن کمی هم دارد اما توانسته خودش را در میان برترین های وزن ۸۰ کیلوگرم جهان در کشتی فرنگی ببیند.

وزن ۸۵ کیلوگرم

 1. ژان بلنیوک از اوکراین
 2. حسن سامان طهماسبی از آذربایجان
 3. دیوید چاکوتاتزه از روسیه

۵. حبیب الله اخلاقی از ایران

۱۱. مجتبی کریم فر از ایران

در این وزن، طهماسبی که چند سالی است از ایران به آذربایجان مهاجرت کرده است با مدال برنزی که در جام جهانی کسب کرده توانسته خودش را به رتبه دوم این وزن برساند. طهماسبی در میان موجی که جمهوری آذربایجان برای خرید کشتی گیران و مربیان ایرانی ایجاد کرد به این کشور رفت.

وزن ۹۸ کیلوگرم

 1. آرتور الکسانیان از ارمنستان
 2. قاسم رضایی از ایران
 3. اسلام ماگومدوف از روسیه

با اینکه هیچ کس از قاسم رضایی در المپیک لندن انتظار کسب مدال طلا در کشتی فرنگی را نداشت اما این ورزشکار توانست در آن آوردگاه مدال طلا را کسب کند و هنوز هم در میان بهترین کشتی گیران وزن ۹۸ کیلوگرم است. در رنکینگ اخیری که اعلام شده است، قاسم رضایی تنها کشتی گیر ایرانی است که در میان سه کشتی گیر برتر دنیا قرار گرفته است.

وزن ۱۳۰ کیلوگرم

 1. رضا کایاپ از ترکیه
 2. میجین لوپز نونز از کوبا
 3. بیلال ماخوف از روسیه

۹. مهدی علیاری از ایران

۱۶. بهنام مهدی زاده از ایران

۲۰. بشیر باباجان زاده از ایران

 

به نظر شما آیا عدم حضور کشتی گیران ایرانی را می توان به پای جوانگرایی گذاشت؟ آیا در دوران جدید که محمد بنا سرمربی کشتی فرنگی شده می توانیم شاهد نتایج بهتری باشیم؟

قرار دادن پاسخ