فردیناند : فرگوسن برای یونایتد ، حیوان می خواست!

0

صحبت های جنجالی ریو فردیناند اخیرا مورد توجه رسانه های بسیاری قرار گرفته است. او اخیرا گفته که سرالکس فرگوسن به دنبال حیوان بوده است نه بازیکن تا مطمئن شود می تواند قهرمان لیگ شود. فردیناند گفته این تنها راهی برای فرگوسن بوده که مطمئن شود می تواند قهرمان شود و موفقیت های بسیاری را با شیاطین سرخ کسب کند.

الکس فرگوسن یکی از بهترین مربیان تاریخ منچستریونایتد است که با این تیم توانست ۱۳ قهرمانی لیگ برتر و ۲ قهرمانی لیگ قهرمانان را کسب کند. در میان این همه جام، خود ریو فردیناند هم در ۷ تای آن سهیم بوده است.

فردیناند در مصاحبه ای گفت:

فرگوسن به دنبال بازیکنانی نبود که نتوانند مدت ها در تیم بمانند. او همچنین به دنبال بازیکنانی نبود که نتوانند هرروز برای تیم بازی کنند.

به همین خاطر است که شما هیچ جایی را به اندازه منچستریونایتد به خاطر نخواهید داشت. اگر شما یک حیوان نباشید نمی توانید در تیم بمانید و خواسته های دیگران را برآورده کنید و نمی توانید برای مدت ها در این باشگاه بمانید.

فردیناند همچنین تاکید کرد که این شیوه ای بوده که صرفا از سوی مربی به دیگران تجویز می شده است. البته بعدا یک برنامه ای هم برای استراحت بازیکنان داده شد. فردیناند می گوید که از دو جهت توانسته این روش را بررسی کند: اول زمانی که در سال ۲۰۰۲ از لیدریونایتد به این باشگاه رفت و از کسانی مانند رایان گیگز، پل اسکولز و روی کین این مسائل را یادگرفته است و زمانی که بعدها خودش یکی از بازیکنان باتجربه این تیم شد و به بازیکنان جدید این قوانین را یاد می داد:

اینها همه تجویز مربی بود. بازیکنان اینها را می پذیرفتند و از قاعده عادی زندگی جدا می شدند اما به نظرم چیزی که نیاز بود این بود که بتوانید با این قوانین سازگار شوید.

من در سال ۲۰۰۲ که به این تیم آمدم بردن را یاد گرفتم. پیش از آن اصلا شناختی از برد نداشتم. من فقط در کناری می ایستادم و از روی کین و گیگزی و اسکولزی یاد می گرفتم.

فردیناند می گوید که همین قوانین فرگوسن باعث می شد که در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۸ در هر بازی در لیگ و لیگ قهرمانان که می رفتیم شکست ناپذیر باشیم:

من می توانستم اطرافم را نگاهی بیندازم و بعدش بگویم : می توانم به این مرد تکیه کنم؛ او می تواند لحظه های خاطره انگیزی را برایم بسازد. تیم ها نمی توانستند با روش فرگوسن کنار بیایند و بیشتر از ما گل بزنند. وقتی شما چنین چیزی را حس بکنید فکر می کنید که شکست ناپذیر شده اید. به این می گویند روحیه.

 

به نظر شما اینکه فردیناند می گوید فرگوسن برای منچستریونایتد حیوان می خواسته قدری توهین به روش این مربی بزرگ نیست؟

قرار دادن پاسخ