حمایت قطر از کشورهای برگزارکننده بسکتبال سه در سه

0

قطر هر کاری که نتوانست در کسب مقام های مختلف ورزشی انجام دهد اما به خاطر سرمایه خوبی که این حکام عرب دارند توانست پایه های فوق العاده ای را در کشورش ایجاد کند. مسابقات هندبال آسیا را اگر در روزهای اخیر دیده باشید حتما مشاهده کرده اید که سالن های بسیار بزرگی ساخته شده اند که حتی بیش از تصوری است که جمعیت قطری در سالن ها حضور پیدا کنند.

از سوی دیگر قطری ها چندسالی است که روی بسکتبال و ورزش های جدیدی مانند بسکتبال سه در سه سرمایه گذاری خوبی کرده اند و طبق سنت های پیشین شان یا بازیکنان خوب دنیا را به تابعیت کشورشان درمی آورند و یا کلا تیمی مانند نووی ساد الوحده را با تمام بازیکنانش به خدمت می گیرند.

اکنون فدراسیون بسکتبال این کشور به همراه فدراسیون جهانی بسکتبال برنامه ای را مشترکا طرح ریزی کرده اند که طی آن حمایت های همه جانبه کنند از کشورهایی که صاحب سبک در بسکتبال سه در سه نیستند و از سوی دیگر هم می خواهند این مسابقات را برگزار کنند و در راستای گسترش آن بکوشند.

برای اولین کشورها، این دو فدراسیون بسکتبال تصمیم گرفته اند که از کشورهای سریلانکا، آندورا، اوگاندا و اروگوئه کارشان را آغاز کنند.

شیخ سعود بن عبدالرحمن الثانی رئیس فدراسیون بسکتبال قطر در این زمینه می گوید:

فدراسیون بسکتبال قطر این افتخار را دارد تا به همراه فدراسیون جهانی بسکتبال، بسکتبال سه در سه را در ۴ قاره گسترش دهد.

به نظر می رسد کشور ایران با همه استعدادهای خوبی که بدون توجه مسئولین در پارک ها به خوبی با هم و به صورت تفریحی بسکتبال سه در سه را به صورت غیررسمی پیگیری می کنند ظرفیت خوبی برای تشکیل یک تیم دارند. البته در برنامه فدراسیون جهانی برای سال ۲۰۱۶ ظاهرا مسابقه ای غیررسمی در قالب بسکتبال سه در سه برنامه ریزی شده تا پای ایران را هم به این عرصه باز کند و از تک تازی های کشورهای کوچک خلیج فارس جلوگیری نماید.

 

به نظر شما اگر ایران به این مسابقات وارد شود می تواند از حریف قدرتمند خودش یعنی قطر پیش بیفتد؟

قرار دادن پاسخ