آرسن ونگر یا لوک خوش شانس؟

0

شب گذشته در پنجمین هفته ای لیگ قهرمانان اروپا، تیم های مختلف روبروی هم قرار گرفتند. از اوایل لیگ قهرمانان گفته می شد که تیم های انگلیسی نمی توانند به مرحله بعدی راه پیدا کنند. در همان اوایل باخت های زیادی که آرسنال به حریفان داده بود و وضعیت بحرانی چلسی و گاه یونایتد و سیتی باعث می شد که رسانه ها بگویند امسال خبری از تیم های انگلیسی نیست.

کار آرسنال در میان همه این تیم های انگلیسی سخت تر شده بود به صورتی که اگر این هفته المپیاکوس می توانست حریفش را ببرد و یا آرسنال به حریفش می باخت تقریبا این جام برای توپچی ها در همین نیمه راه به پایان می رسید اما دیشب شانس با آرسن ونگر یار بود.

بایرن مونیخ که تقریبا صعود خودش از این مرحله را قطعی کرده است به دیدار المپیاکوس تیم دوم این گروه می رفت و توانست با نتیجه ۴-۰ این تیم که مهم ترین رقیب آرسنال هم بود را شکست دهد. از سوی دیگر هم آرسنال با اینکه بازی اخیرش در لیگ انگلستان را باخته بود اما با روحیه خوبی به میدان رفت و توانست با نتیجه ۳-۰ بیرون بیاید و به راحتی به جایگاه المپیاکوس حمله کند.

اکنون بایرن مونیخ در گروه F مسابقات با ۱۲ امتیاز به راحتی به مرحله بعدی صعود کرده است و تیم های المپیاکوس با ۹ امتیاز، آرسنال با ۶ امتیاز و دیناموزاگرب هم با ۳ امتیاز در تعقیب جایگاه دومی این رقابت ها هستند گرچه زاگرب عملا امیدی به صعود نخواهدداشت.

در گروه دیگر اما چلسی که در وضعیتی بحرانی در لیگ برتر انگلستان به سر می برد به اسرائیل رفته بود تا با مکابی بازی کند. آبی های لندن که توانسته بودند با یک گل دیگو کاستا، نورویچ را در لیگ شکست دهند و اندکی از فشارها بکاهند به راحتی توانستند با نتیجه ۴-۰ مکابی را شکست دهند و به صدر جدول گروهشان بروند تا نشان دهند هنوز تیم های انگلیسی در لیگ قهرمانان حضور خوبی دارند.

از طرف دیگر باخت پورتو در این گروه هم به دیناموکیف باعث شد که راه چلسی برای صعود هموارتر از همیشه شود.

بازی های دو تیم انگلیسی باقی مانده یعنی منچسترسیتی و منچستریونایتد هم امشب برگزار می شود اما این دو تیم هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان وضعیت بهتری دارند و می توانند برای صعود به مرحله بعدی امیدوار باشند.

 

به نظر شما آیا آرسنال می تواند از گروه خودش صعود کند؟

قرار دادن پاسخ