فعالیت های داعش به کشتی هم ضربه زد

0

هنوز یک هفته از واقعه سهمگینی که در پاریس اتفاق افتاد نگذشته بود که تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بیانیه ای از کشور مصر درخواست کرد که تیم ایران به مسابقات ابراهیم مصطفی که در شرم الشیخ مصر برگزار می شود اعزام نشود.

فدراسیون کشتی ایران، پس از این حملات که در پاریس رخ داد و جدیت داعش را برای تخریب ورزش نشان داد در بیانیه ای از مصر درخواست کرد به خاطر سقوط هواپیمای روسی در این کشور که اتفاقا در شرم الشیخ هم رخ داده بود تیم را به این کشور اعزام نخواهدکرد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران قرار بود با ۵ کشتی گیر به این مسابقات اعزام شود. اما بد نیست قدری با پیشینه این جام کشتی در مصر آشنا شویم؛ با سوت همراه باشید.

ابراهیم مصطفی یکی از اسطوره های کشتی مصر محسوب می شود.او در ۲۰ آوریل سال ۱۹۰۴ در کشور مصر به دنیا آمد. او در کشتی فرنگی تبحر خاصی داشت و در المپیک ۱۹۲۴ هم حضور پیدا کرد و مقام چهارم را به دست آورد اما ۴ سال بعد در المپیک آمستردام توانست مدال طلا را به گردن بیاویزر تا یکی از بزرگان کشتی مصر به حساب بیاید. او در تاریخ کشتی مصر دومین نفری است که توانسته در المپیک مدال طلا کسب کند؛ پیش از او سید نصیر توانسته بود به این مقام نائل بیاید.

ابراهیم مصطفی دومین کسی است که در تاریخ کشتی مصر توانست در المپیک قهرمان شود

ابراهیم مصطفی دومین کسی است که در تاریخ کشتی مصر توانست در المپیک قهرمان شود

بعد از یک سال از کسب مدال طلای المپیک، ابراهیم مصطفی طی دعوتی رسمی از سوی کشور سوئد به اروپا سفر کرد و در رقابت های زیادی در اروپا شرکت نمود.

او پس از کنارگذاشتن کشتی، به مربیگری روی آورد و در سال هایی که مربی بود توانست پسرش عادل ابراهیم مصطفی را به مسابقات المپیک ۱۹۴۸ و ۱۹۵۲ بفرستد. پس از مرگ او در ۱۱ اکتبر ۱۹۶۸ هرسال جامی در کشور مصر به افتخار این کشتی گیر اسطوره ای برگزار می شود.

 

به نظر شما آیا داعش با هدف خاصی، اماکن ورزشی را هدف حمله قرار می دهد؟

قرار دادن پاسخ