پانی کیانزاد کیست؟

1

چندی پیش با شما درمورد سعید گنجی و افتخارآفرینی این بوکسور ایرانی تبار مقیم سوئد با شما صحبت کردیم. اما اکنون می خواهیم به یکی دیگر از بوکسورهای MMA ایرانی سوئدی بپردازیم؛ این بار قرعه به نام پانی کیانزاد افتاده است.

پانی در ۸ دسامبر ۱۹۹۱ (۲۳ سال) در شهر اهواز به دنیا آمد. پیش از اینکه او رسما به بوکس MMA روی آورد در بوکس هایی که در قفس انجام می شود مبارزه می کرد. او کار خودش را در سوئد از سال ۲۰۱۲ به همراه تیم رامبل اسپورتز آغاز کرده است و تاکنون در ۹ مبارزه ای که داشته توانسته ۸ برد کسب کند که آمار خوبی برای این بانوی ایرانی تبار به حساب می آید. اگر این بوکسور ایرانی، آخرین مبارزه اش را که با تونیا اوینگر داشت را نمی باخت اکنون با آمار ۹ برد پشت سرهم می توانست یکی از مدعیان MMA باشد که متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.

پانی کیانزاد به همراه مربیانش

پانی کیانزاد به همراه مربیانش

او هنوز زمان زیادی برای بردهای بیشتر دارد. آمار خوبی که این بانوی ایرانی تبار مقیم سوئد دارد با ۳ ناک اوتی که داشته آن هم برای زنی که تنها ۲۳ سال دارد آمار شگفت آوری است.

او در جولای امسال در رنکینگ جهانی بوکسورهای MMA رده پانزدهم را به خودش اختصاص داده است و در میان بوکسورهایی که خارج از UFC رقابت می کنند هم در رده دوم اروپا قراردارد.

اگر بخواهیم از منشأ فعالیت های پانی شروع کنیم باید به زمانی برویم که پانی ۱۴ سال سن داشت. او در همان ۱۴ سالگی در ۳۰ مسابقه بوکس آماتور شرکت کرد و نهایتا در سال ۲۰۱۰ با استعداد خوبی که داشت وارد مسابقات ملی سوئد شد و در همان اولین حضورش توانست مدال نقره را کسب کند. زمانی که پانی ۱۹ سالش شد توانست در همین مسابقات قهرمانی را کسب کند.

تصویر آخرین بردی که پانی در مسابقات سوئد کسب کرد

تصویر آخرین بردی که پانی در مسابقات سوئد کسب کرد

او زمانی که توانست ۷ برد متوالی را در مسابقات رسمی MMA کسب کند و قهرمانی مسابقات بوکس در قفس را به دست آورد وارد مسابقات انویکتا شد. او در اولین مسابقه خودش در این تورنمنت حریف خودش یعنی جسیکا رز کلارک را شکست داد. پانی کیانزاد نهایتا در دومین مرحله این تورنمنت به تونیا اوینگر برخورد کرد. اوینگر یک بوکسوری بود که به تازگی قهرمانی های زیادی را کسب کرده بود و یکی از بهترین های اروپا به حساب می آمد. پانی برای این مسابقه وزن زیادی را کم کرده بود و نتوانست پیروزی را از این بوکسور بگیرد و نهایتا در راند دوم با ضربه فنی روبرو شد.

در مورد رابطه خانوادگی پانی هم باید گفت که او اکنون با یکی از بوکسورهای UFC کانادایی به نام رونالد دلروم نامزد است.

پانی پس از آخرین بردی که در مسابقات سوئد داشت به همراه پرچم کشور سوئد پرچم ایران را هم به دوش آویخت و دورافتخار زد.

 

به نظر شما آیا پانی کیانزاد می تواند آنقدر قهرمانی کسب کند که مردم ایران به وجود چنین زنی افتخار کنند؟

۱ دیدگاه

قرار دادن پاسخ