سرود ملی فرانسه در بازی های این هفته لیگ جزیره

0

پس از اتفاقاتی که در شهر پاریس برای مردم کشور فرانسه رخ داد بسیاری از فوتبالیست های دنیا از این واقعه متاثر شدند. کوشیلنی بازیکن تیم ملی فرانسه حتی در بازی ای که اخیرا در استادیوم ومبلی مقابل تیم ملی انگلیس انجام داد نتوانست اشک هایش را کنترل کند و در سکوت یک دقیقه ای به مناسبت احترام به کشته شدگان این واقعه گریه کرد.

گریه کوشیلنی برای کشته شدگان واقعه پاریس

گریه کوشیلنی برای کشته شدگان واقعه پاریس

اما در انگلستان، مسئولین لیگ برتر تصمیم گرفته اند که در ابتدای بازی های این هفته لیگ سرود ملی کشور فرانسه را پخش کنند تا یادی از ۱۲۹ کشته این واقعه بکنند.

این تصمیم در جلسه ای که تمامی مسئولین باشگاه ها حضور داشتند گرفته شد. در بیانیه مسئولین لیگ برتر آمده است:

سرود ملی کشور فرانسه پیش از تمامی بازی های لیگ برتر این هفته پخش خواهدشد تا همگی اتفاقات پاریس را به یاد داشته باشیم و در برابر حملاتی که به پاریس و فرانسه شد متحد شویم.

رئیس لیگ برتر انگلیس هم گفت:

ما به شدت متاثر و شوکه شده ایم از این اتفاقی که جمعه گذشته در پاریس رخ داد.

واقعیت این است که این حمله به مردمی بود که هرروز از آزادی لذت می بردند و به راحتی به کنسرت و بار و مسابقات فوتبال می رفتند همان طور که این اتفاقات در آزادی تمام در انگلستان رخ می دهد.

همچنین در بازی تیم های ملی فرانسه و انگلستان که سه شنبه شب انجام شد سرود ملی فرانسه توسط تمامی تماشاگران زمزمه می شد.

سرود ملی کشور فرانسه در بازی دوستانه میان انگلستان و فرانسه

سرود ملی کشور فرانسه در بازی دوستانه میان انگلستان و فرانسه

در لیگ برتر انگلیس ۷۲ بازیکن فرانسوی تبار وجود دارند که به راحتی می توانند سرود ملی کشورشان را بخوانند. از سوی دیگر آرسن ونگر مربی کهنه کار آرسنال هم اصالتا فرانسوی است و این سرود ملی می تواند مرهمی بر دردهای این سرمربی پیر توپچی ها باشد.

آرسن ونگر روز جمعه در پاریس بود و قراربود که یکی از تماشاگران این بازی باشد که در لحظات آخر برنامه هایش عوض شد و مجبور شد که در هتل به تماشای این بازی بپردازد.

از طرف دیگر به نظر می رسد که مسئولین لیگ برتر انگلستان به دنبال تشدیدکردن کنترل استادیوم ها باشند که اتفاقی مانند پاریس رخ ندهد.

به خاطر حملاتی که در پاریس انجام شد بازی های ملی در اروپا هم تحت تاثیر قرار گرفت که از این میان می توان به لغو شدن بازی های آلمان – هلند و اسپانیا – بلژیک اشاره کرد.

از آرسن ونگر درمورد نظرش درباره این وقایع پرسیده شد که وی پاسخ داد:

من در قراری که برای رفتن به استادیوم داشتم قدری تاخیر داشتم و به همین خاطر برنامه ام لغو شد و تصمیم گرفتم که بازی را در هتل تماشا کنم. من بیشتر از اینکه از این وقایع ترسیده باشم شوکه شده بودم. هرکسی که آن شب در پاریس بود شوکه شده بود. فرانسه مانند انگلستان مردمی صبور دارد.

تنها راهی که داریم این است که با زندگی کنار بیاییم و انرژی مثبت به یکدیگر بدهیم.

ونگر همچنین از دنیای فوتبال به خاطر حرکت هایی که پس از این واقعه برای همدردی انجام داد تشکر کرد و گفت:

واقعا اتحاد فوق العاده ای را شاهد بودیم. واقعا خارق العاده بود که استادیوم ومبلی کاملا به شکل پرچم فرانسه درآمده بود. این نشان دهنده سطح بالای مردم انگلستان است.

ونگر درمورد میزبانی کشورش از یورو ۲۰۱۶ در این اوضاع هم گفت:

به نظرم که کشور فرانسه می تواند از پس این کار بربیاید. نکته خوبی که پس از این حملات ایجاد شده این است که کنترل ها و امنیت در کشور دارد بیشتر می شود و یورو ۲۰۱۶ هم در امنیت بالاتری انجام خواهدشد.

قرار دادن پاسخ