چک : بدون کلاه بهترم!

0

پیتر چک که چندی است با کلاه دروازه بانی می کند اخیرا پس از پیوستن به آرسنال نمایش های خوبی داشته و توانسته دروازه توپچی ها را به خوبی در لحظات حساس نجات دهد. او شاید برای اولین بار پس از امضای قراردادش با آرسنال بود که عکسی بدون کلاه از خودش در شبکه های اجتماعی به نمایش گذاشت و اکنون هم گفته که اگر کلاه نداشته باشد روحیه بهتری برای بازی کردن دارد.

ماجرای این کلاه پیتر چک به سال ۲۰۰۶ بازمی گردد که او در چلسی بازی می کرد. او در بازی ای که مقابل ریدینگ داشت با استفن هانت بازیکن این تیم برخورد کرد و از ناحیه سر مصدوم شد که باعث شد این کلاه را به سر داشته باشد. خود چک می گوید که در ابتدا این کلاه عملکرد وی را تحت تاثیر قرار داده است.

او جمجمه اش در این حادثه شکست و حدود سه ماه از میادین بین المللی و باشگاهی دور ماند و نهایتا در ژانویه ۲۰۰۷ مقابل لیورپول قرارگرفت که آن بازی را ۲-۰ به قرمزها واگذار کردند. او پس از این باخت تعادل خودش را از دست داد و از ناحیه گوش هم دچار صدمه شد.

او درمورد این وضعیت گفته:

اگر این کلاه را دربیاورم روحیه بهتری خواهم داشت.

شما چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید به هرحال کلاه، عملکرد شما را تحت تاثیر قرار می دهد. گوش های شما توسط این کلاه گرفته می شود و همین مسئله کار را سخت تر می کند.

البته با همه این تفاصیل، دکتر هنوز به من اجازه نداده که کلاه را دربیاورم و گفته اگر این کار را بکنم هیچ ضمانتی برای سلامتی ام نمی کند.

چک در سال ۲۰۱۱ در بازی ای که مقابل فولام داشت دوباره از ناحیه سر ضربه خورد. البته در این وضعیت کلاه بر سر داشت و این کلاه جانش را نجات داد. او در مورد آن شب می گوید:

اصلا نمی خواهم به آن شب فکر کنم و اینکه اگر آن کلاه بر سرم نبود چه اتفاقی برایم می افتاد.

چک که ۱۱ سال بود در چلسی بازی می کرد در مورد وضع این روزهای آبی های لندن می گوید:

واقعا شگفت زده شده ام. این تیم همان تیمی است که شش ماه پیش قهرمان لیگ شده بود. اینها همان بازیکنان فصل پیش هستند و البته بازیکنان بهتری هم اضافه شده اند. خیلی برایم جایگاه کنونی این باشگاه قابل درک نیست.

 

به نظر شما آیا روزی می رسد که پیتر چک بتواند بدون کلاه بازی کند؟

قرار دادن پاسخ