داستان زندگی تلخ کامارا بهترین گلزن MLS

0

کی کامارا سالی خارق العاده را در لیگ MLS پشت سرگذاشت. او در تیم کولومبوس کرو توانست ۲۲ گل در طول فصل بزند و بهترین گلزن لیگ شود. البته سباستین جیووینکو بازیکن پیشین یوونتوس با زدن همین مقدار گل و تفاضل خوبی که در پاس های گل داشت توانست جایزه آقای گل را دریافت کند.

کامارا که سابقه حضور در تیم هایی مانند نورویچ، میدلزبرو و کانزاس سیتی را هم دارد درمورد زندگی سختی که در سیرالئون و ترک این کشور به خاطر جنگ های داخلی داشته صحبت کرده است. او زمانی که نوجوان بوده کشورش را به خاطر جنگ ترک کرده است. اکنون به داستان تلخ زندگی او می پردازیم که وی با غلبه بر این ماجراها توانست به بهترین گلزن لیگ MLS تبدیل شود.

۱ . کابوس های کودکی

کامارا اکنون یک زندگی خوب و در آرامش در امریکا دارد. او می گوید که هرشب کابوس هایی درمورد جنگ در کشورش می بیند که شامل اعدام ها و قتل عام های خیابانی هم می شود.

او خودش هم می داند که خیلی خوش شانس بوده که توانسته از کشورش فرار کند و به امریکا برود و صدالبته بدون اینکه توسط قاچاقچیان کودکان به کار گماشته شود.

۲. فوتبالیست شدن آن هم به صورت غیرعمد!

کامارا می گوید هیچ گاه برنامه ای برای فوتبالیست شدن نداشته است. او فقط می خواسته تا به همراه خانواده اش و خارج از کشور جنگ زده اش باشد. او اکنون هرروز برای پناهجویانی که به صورت غیرقانونی راه اروپا و امریکا را گرفته اند دعا می کند و نسبت به اینکه کودکان به بیگارگی برده می شوند احساس شرم می کند. او می داند که این پناهجویان در این راهی که به امریکا و اروپا می روند با صحنه هایی مواجه می شوند که هیچ گاه از خاطرشان نخواهندبرد.

۳. جنگ گلوله برفی

شاید به خاطر همین قضایا باشد که او خیلی فردی انسان دوست است. او همیشه لبخندی بر لب دارد و همیشه شادبودنش (یا شاد جلوه دادنش) در شبکه اجتماعی اش دیده می شود. او زمانی که در کانزاس سیتی بازی می کرد از دیدن برف و اینکه در برف باید فوتبال بازی کند شگفت زده می شد. او پس از این، توسط مردم و هواداران تیمش به بازی با گلوله های برفی دعوت می شد که برایش خیلی جذاب بود. سیرالئون در افریقا واقع شده است و شاید او هیچ گاه تصوری از برف نداشته است.

۴. کفش های جادویی

با اینکه او ده سالی می شود که فوتبال حرفه ای بازی می کند اما هنوز پیش از بازی های بزرگ عصبی می شود. او همیشه پیش از اینکه بازی ها شروع شود چون مسلمان است به سمت کفش هایش می نگرد و برای کفش هایش آیه قرآن می خواند و سپس کفش هایش را بوسیده و به زمین می رود.

 

 

به نظر شما چرا این قدر اختلاف طبقاتی میان افریقا و کشورهای دیگر باید وجود داشته باشد؟

قرار دادن پاسخ