کی روش آینده فوتبال ایران را تضمین می کند؟

0

تیم ملی ایران در یک بازی یک طرفه امروز توانست تیم ملی ترکمنستان را با نتیجه ۳-۱ در استادیوم آزادی شکست دهد. تیم ملی ایران در این بازی با تغییرات اساسی در ترکیب مواجه بود و بازیکنان شاخصی مانند آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، قوچان نژاد و بسیاری دیگر از ابتدای بازی در زمین نبودند.

همان طور که کی روش پیش از این بازی گفته بود باید برای آینده تیم ملی هم فکری کرد لذا خودش استارت کار را از همین بازی با ترکمنستان زد و بازیکنان جوانی مانند ترابی، عزت اللهی، کاوه رضایی، رامین رضائیان و… را از همان ابتدا به زمین فرستاد که به حق، خوب هم بازی کردند.

گل اول را مرتضی پورعلی گنجی در همان ۱۰ دقیقه اول از روی کرنر اشکان دژاگه به ثمر رساند. گل دوم بازی توسط ساپاروف بازیکنان ترکمن بود که آن هم از روی کرنر و اشتباه مدافعین در یارگیری زده شد. گل سوم را سعید عزت اللهی برای ایران زد. عزت اللهی در تیم ملی جوانان و امید ایران از ستارگان تیم بود و پس از مدتی توسط تیم جوانان اتلتیکومادرید جذب شد و باعث حیرت دیگو سیمئونه هم گردید.

گل چهارم بازی را اشکان دژاگه زد تا ایران بتواند ۳-۱ از حریف پیش بیفتد. اشکان دژاگه از روی پنالتی ای که رضا قوچان نژاد گرفته بود این گل را به ثمر رساند.

اما این حرکت کی روش شاید ما را به یاد علی دایی در زمانی که مربی تیم ملی بود بیندازد، علی دایی هم به خوبی ریسک می کرد و بازیکنان جوان را به زمین می فرستاد که از همان دوران کسانی مانند انصاری فرد رشد کردند و اکنون در تیم ملی حضور دارند.

کی روش هم همین روند را با شدت بیشتری انجام می دهد، فلسفه آوردن یک مربی خارجی و سطح اول دنیا هم همین باید باشد چراکه برای گرفتن نتایج مقطعی می توان روی بسیاری از مربیان ایرانی هم حساب بازکرد.

درهرحال کارلوس کی روش اولین ریسک خودش را در اعتماد به بازیکنان جوان انجام داد و به خوبی هم جواب گرفت. اما باید دید برای آینده فوتبال ایران، این بازیکنان می توانند هنوز در رده اول آسیا بایستند یا خیر؟

 

به نظر شما آیا قدری برای جوانگرایی و فکر نسبت به آینده فوتبال ایران دیر نشده است چراکه مدت هاست کی روش در تیم ملی حضور دارد؟

قرار دادن پاسخ