ونگر : شاید از آرسنال رفتم

0

آرسن ونگر در اظهارنظری گفته است که قرار نیست تا پایان عمر در آرسنال بماند و ممکن است پیش از اتمام دوران مربیگری اش به تیم های دیگری هم برود. البته ونگر گفته که فعلا اصلا به بازنشستگی فکر نمی کند.

ونگر ۶۶ ساله از سال ۱۹۹۶ سرمربی توپچی ها بوده است و تابحال توانسته با این تیم سه بار قهرمان لیگ برتر شود و شش بار FA Cup را فتح کند.

این مربی فرانسوی تبار هیچ گاه نشانه هایی مبنی بر افول و ضعیف شدن از خودش نشان نداده است و اکنون در بهترین وضعیت ممکن در لیگ برتر انگلیس یعنی پابه پای منچسترسیتی صدرنشین قرار گرفته است. روز یکشنبه هم سیتی و هم آرسنال مقابل حریفانشان به تساوی رسیدند که معنی دوم ماندن توپچی ها را می داد.

ونگر در ۲۲ اکتبر امسال تولد ۶۶ سالگی اش را گرفت. قراردادی که آرسن ونگر در آرسنال دارد تا سال ۲۰۱۷ خواهدبود. نشریه اسپورت ات استایل فرانسه در مصاحبه ای به ونگر گفته بود که آیا وی می خواهد تا پایان عمر مربیگری اش در انگلستان بماند که ونگر این گونه پاسخ داد:

هنوز تصمیمی نگرفته ام ولی چیزی که مسلم است این است که بودن من در آرسنال تا زمانی که قراردادم تمام شود ادامه می یابد. آن موقع است که شاید برای خودم جای دیگری را دست و پا کنم.

اگر همین فردا آرسنال از من خداحافظی کند من هم نمی توانم قول بدهم که کارم را با آنها ادامه می دهم و آنجا را با نهایت مهربانی ترک خواهم کرد ولی احتمالا مقصد بعدی ام در انگلستان نخواهد بود.

اکنون احساس کسی را دارم که ۳۴ دارد و هنوز هم می تواند بازی کند اما تماشاچیان به وی می گویند که دیگر بس است! وقتش رسیده که بازنشسته شوی!

هیچ وقت از خودم نپرسیده ام که پس از آرسنال می خواهم چکار کنم چون واقعا برایم شوک بزرگی خواهدبود حتی شوکی سنگین تر از زمانی که از بازیکنی به مربیگری آمدم.

برای روشن تر شدن قضیه، ونگر فرایندی را که سرالکس فرگوسن طی کرد به دیگران پیشنهاد کرد. فرگوسن در سن ۷۱ سالگی یعنی در سال ۲۰۱۳ از منچستریونایتد خداحافظی کرد. او ۲۶ سال در اولدترافورد بود:

مثلا برای من در این وضعیت، فرگوسن یک نمونه خوب می تواند باشد. او همیشه می داند که چطور خودش را بازسازی کند. من کیفیت او را تحسین می کنم. او همیشه خودش را به چالش می کشد.

اکنون با این اوصاف این مرد ۶۶ ساله فرانسوی دارد بیستمین سال مربیگری اش در آرسنال را تجربه می کند و بعید است تا همان سن فرگوسن بخواهد خودش را بازنشسته کند.

 

نظر شما چیست؟ آیا ونگر تا پایان دوران مربیگری اش در آرسنال خواهدماند؟

قرار دادن پاسخ