سعید گنجی ، نمایش غیرت ایرانی در سوئد

2

سعید گنجی در این یکی دو روز گذشته در شبکه های اجتماعی مختلف خبرساز شده است. این بوکسور و جوجیتسوکار ایرانی که مقیم سوئد است اخیرا در مسابقه ای که در بوکس MMA در قالب مسابقه ای به نام Zone fight night برگزار می شد توانست قهرمانی این مسابقات را کسب کند. او در میان بهت تمامی تماشاگران به جای اینکه پرچم کشور سوئد را به همراه خودش ببرد، پرچم ایران را به خود به داخل رینگ برد تا نشان دهد هنوز اصالت خودش را به یاد دارد و هیچ گاه ایران را فراموش نخواهد کرد.

این نوع بوکس تا چندسال پیش در ایران هم مسابقاتش به صورت رسمی انجام می شد تا اینکه نهایتا این مسابقات باعث کشته شدن یک بوکسور شد و از آن به بعد مسابقات به صورت غیررسمی برگزار می شود.

حریف آن شب سعید گنجی تونی بلومویست از کشور نروژ بود که در سه راند مغلوب سعید شد.

سعید گنجی گرچه بوکسور بزرگی نیست و به تازگی وارد بوکس MMA شده ولی با این کارش نظر بسیاری از ایرانیان را به خودش جلب کرده است. سعید تاکنون ۲ مسابقه رسمی در این بوکس انجام داده است که اولی را در ژوئن ۲۰۱۲ واگذار کرد و این مسابقه که پیروزی را کسب کرد دومین مسابقه وی بود. اطلاعات او حتی در سایت های رسمی بوکس MMA محدود است که نشانی از گمنامی این بوکسور ایرانی می دهد.

سعید گنجی پس از این پیروزی در اینستاگرام خودش نوشت:

پرچم ٨٠ میلیون ایرانی رو جلوی اون دوربینی که مشاهده میکنید، به دنیا نشون دادم… یعنی ارزش کار و زحمتایی که من کشیدم همین بود؟ امیر تتلو ١بقبقو میگه ٢ ملیون نفر لایک میکنن…اما من انقدر کارم کم و ورزش فوق حرفه ای و سخت رو با این همه سختی و روزی ٢تایم سنگین دارم تمرین می کنم، هیچ کس ندید…من برای اینکه تمرین سخت تری داشته باشم قراردادمو کنسل کردم، و تمام اسپانسرامو و حتی خونمو تو شهر گوتنبرگ از دست دادم…

 

شما چه آینده ای برای این ورزشکار خوب کشورمان متصورید؟

۲ دیدگاه

قرار دادن پاسخ