قطر ، میزبان بزرگ خلیج فارس

0

اخیرا از سوی فدراسیون بین المللی بسکتبال، فدراسیون بسکتبال قطر مامور شده است تا میزبانی فینال بسکتبال ستارگان سه در سه را تا سال ۲۰۲۰ به عهده بگیرد. در این میان این سوال شاید پیش بیاید که چرا ایران نباید میزبان چنین رخدادهایی باشد؟ در این سالها، قطر میزبانی مسابقات بزرگی را به عهده گرفته است؛ از مسابقات جهانی اخیر معلولان در بخش دو و میدانی گرفته تا میزبانی جام جهانی فوتبال و اکنون هم میزبانی بسکتبال سه در سه.

ایران با داشتن پتانسیل های فراوان به خاطر برخی مسائل داخلی و البته تفکرات اشتباه خارجی میزبانی بسیاری از مسابقات را از دست می دهد. اخیرا ایران توانسته فعالیت هایی در عرصه میزبانی های آسیایی مانند والیبال و فوتبال و برخی رشته های کم طرفدار دیگر داشته باشد اما اینها چیزهایی نیست که شان ایران و ایرانی را به طور کامل به نمایش جهانیان بگذارد.

از این مسئله بگذریم و قدری به مسابقه ستارگان سه در سه بپردازیم؛ با سوت همراه باشید:

مسابقه بسکتبال ستارگان سه در سه معمولا در پایان تورهای سه در سه هرسال برگزار می شود و بهترین های آن سال باهم به رقابت می پردازند. با ارزش ترین بازیکن ستاره هرسال جایزه هنگفتی به رقم ۱۲۰ هزار دلار می گیرد. این مسابقات برای اولین بار در دوحه در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۳ برگزار شد و در آن سال تیم برزوویکای اسلوونی توانست قهرمان شود.

نووی ساد که اکنون یکی از وزنه های مسابقات سه در سه در دنیا محسوب می شود هم در سال ۲۰۱۴ توانست قهرمان شود. مسابقات ستارگان در سال ۲۰۱۴ در دوحه برگزار شد.

آقای پاتریک بومن، مدیر روابط عمومی فیبا در این مورد گفت:

ما خیلی خوشحالیم که همکاری مان را دوباره با فدراسیون بسکتبال قطر آغاز کرده ایم.

از شیخ سعود بن عبدالرحمن الثانی هم تشکر می کنیم. فدراسیون بسکتبال قطر همیشه یکی از پیشروهای عرصه توسعه بسکتبال سه در سه بوده است. آنها همچنین در برگزاری مسابقات ستارگان سه در سه همیشه بهترین بوده اند و البته موسس آن هم بوده اند.

شیخ سعود هم گفت:

این هم افتخاری برای ماست که می توانیم برای یک مدت طولانی میزبانی مسابقات بسکتبال ستارگان سه در سه را به عهده بگیریم.

این مسابقات به سرعت به یکی از دوست داشتنی ترین مسابقات در کشور ما تبدیل خواهدشد و پتانسیل های نهفته بسکتبال سه در سه را به زودی به نمایش جهانیان خواهدگذاشت. قرارداد ما که تاسال ۲۰۲۰ خواهد بود به ما کمک می کند تا برنامه های وسیع مان را برای این مسابقات بچینیم. امیدواریم که سال ۲۰۲۰ سالی باشد که برای اولین بار این مسابقات را در المپیک ببینیم.

 

به نظر شما چرا ایران در گرفتن میزبانی ها این قدر ضعیف شده است؛ این درحالی است که گرفتن میزبانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس به یک منبعی برای کسب درآمد تبدیل شده است…

قرار دادن پاسخ