ونگر : هنوز شانس داریم

0

آرسن ونگر سرمربی آرسنال که دیشب در یک بازی یک طرفه بازی را ۵-۱ به بایرن مونیخ واگذار کرد از عملکرد مدافعین خودش ابراز تاسف کرد. این سرمربی که اکنون تیمش در لیگ برتر انگلیس پس از منچسترسیتی و تنها به خاطر تفاضل گل دوم است گفته که هنوز شانس هایشان برای صعود به مرحله بعدی تمام نشده است. دیشب المپیاکوس هم با برد مقابل دیناموزاگرب توانست ۹ امتیازی شود و به همراه بایرن مونیخ در صدرجدول قرار بگیرد تا شانس های آرسنال تقریبا نزدیک به صفر باشد:

شانس کمی است ولی هست.

آرسنال در ابتدای لیگ قهرمانان هم به خاطر باخت هایی که به المپیاکوس و دیناموزاگرب داد شانس هایش برای صعود به مرحله بعدی را کم کرده بود اما بردی که در ورزشگاه امارات در بازی رفت مقابل بایرن مونیخ کسب کرده بودند باعث شد که با روحیه بهتری به آلیانزآرنا بروند ولی این شاگردان گواردیولا بودند که اجازه ندادند تا شاگردان ونگر بیش از این بتوانند ابهت صدرنشین بوندس لیگا را بشکنند.

از سوی دیگر، آرسنال دچار بحران مصدومیت های بازیکن هایش است. آنها بدون هکتور بیرین و لورنت کوشیلنی در دفاع بسیارضعیف عمل کردند و در همان دقیقه ۱۰ اجازه دادند تا لواندوفسکی اولین گل باوارین ها را به ثمر برساند.

ونگر می گوید:

بایرن اعتبار بزرگی در دنیا محسوب می شود ولی ما امشب کار را برایشان آسان تر کردیم. ما در دفاع خیلی بد عمل کردیم.

جالب اینجاست که هروقت ما حمله می کردیم می توانستیم شانس های خوبی روی دروازه آنها ایجاد کنیم ولی به خاطر ضعف در دفاع نتیجه این چنین شد.

حافظه ام یاری نمی کند ولی فکر نمی کنم بدتر از این در ۱۹ سال اخیر بازی کرده باشیم.

اکنون آرسنال باید دو بازی آینده خودش با المپیاکوس و دیناموزاگرب را با پیروزی پشت سربگذارد و امید داشته باشد که المپیاکوس نتواند بازی های بعدی اش را با پیروزی پشت سربگذارد. از سوی دیگر آرسنال باید برای رقابت با المپیاکوس به یونان برود که این مسئله کار را برای توپچی ها سخت تر می کند.

ونگر به بازیکنانش این گونه امید می دهد:

اصلا مهم نیست که ما چند نفر باشیم. اکنون باید به همه بازیکنان بگوییم که هنوز برای صعود شانس داریم.

اکنون ما روی بازی یکشنبه تمرکز کرده ایم و با عملکرد متفاوتی بازی خواهیم کرد. ما در لیگ در وضعیت خوبی به سر می بریم و اگر قرار بود مانند امشب بازی کنیم الان هیچ جایگاهی در جدول لیگ برتر نداشتیم.

بیرین نمی تواند برای بازی با یکشنبه آماده شود و کوشیلنی هم شانس اندکی دارد. دیگر نباید بگذاریم مصدوم هایمان بیش از این شود.

 

به نظر شما می توانیم منتظر شگفتی در گروه آرسنال باشیم؟

قرار دادن پاسخ