پیکان چهارم ، میزبان اول

0

تیم پیکان تهران که توانسته بود در بازی های ابتدایی خودش مقابل نماینده مصر و آرژانتین به خوبی بربیاید در مرحله بعدی مسابقات مقابل نماینده میزبان یعنی برزیل نتوانست پیروزی کسب کند و در نهایت ناباوری بازی را به این تیم واگذار کرد؛ البته باخت زنیت کازان پرستاره به این تیم در فینال می تواند این پیام را داشته باشد که تیم برزیلی از قدرت بالایی برخوردار بوده است.

پیکان ایران دو بازی ابتدایی اش در مرحله گروهی را ۳-۰ برده بود و در نیمه نهایی به مصاف سادا کروزیرو از برزیل رفت که با شکست سختی به دیدار رده بندی رفت. در این بازی نماینده برزیل اجازه نداد بازیکنان ایران یک بار هم که شده به امتیاز ۲۰ برسند.

در مرحله رده بندی، پیکان بازهم به سن خوان برخورد کرد. سن خوانی که یک بار مقابل پیکان شکست خورده بود این بار در دیدار رده بندی با شناختی که در مرحله گروهی مسابقات کسب کرده بود توانست در یک بازی بسیارنزدیک ، سنگین و نفس گیر پیکان ایران را شکست دهد تا پیمان اکبری و شاگردانش نتوانند روی سکوی جام باشگاه های جهان بروند.

پیکان اکبری پس از شکست در دیدار رده بندی گفت:

ما بازیمان را در نیمه نهایی خیلی بد باختیم و فکر می کنم که امروز از جهت روحی وضعیت مناسبی نداشتیم. با این حال ما دو ست جلو بودیم و بازیکنان فکر می کردند که دیگر مدال برنز را گرفته اند. ما آنها را ۳-۰ در مرحله گروهی شکست داده بودیم و شاید به همین خاطر فکر می کردیم کار آسانی است ولی سه ست بعدی را واگذار کردیم. اشتباهات زیادی در ست سوم داشتیم که همان ها باعث شد بازی را از دست بدهیم.

اما از این سو، زنیت کازان در نیمه نهایی توانسته بود سن خوان را شکست دهد و به راحتی به فینال برسد. در فینال زنیت که ستاره های نامداری مانند متیو اندرسون امریکایی را در اختیار داشت (و روزگاری سعید معروف هم در این تیم بازی می کرد) بازهم نتوانست حریف نماینده میزبان شود و با نتیجه ۳-۱ نتیجه را واگذار کرد تا نماینده میزبان بتواند کاپ جام باشگاه های جهان را از آن خود کند.

قهرمانی سادا کروزیروی برزیل در جام باشگاه های جهان

قهرمانی سادا کروزیروی برزیل در جام باشگاه های جهان

این بازی ها بازهم ناکامی دیگری را برای والیبال ایران رقم زد. باید منتظر ماند و دید که آیا پیمان اکبری می تواند در سال آینده با قهرمانی در آسیا بازهم به جام باشگاه های جهان برگردد یا خیر؟

قرار دادن پاسخ